Махінації на будівництві сміттєвого полігону у Володимирі-Волинському. У плівках Козичка – нові фігуранти

Махінації на будівництві сміттєвого полігону у Володимирі-Волинському. У плівках Козичка – нові фігуранти

Оприлюднили чергові аудіозаписи у справі покійного директора Володимир-Волинського комунального підприємства «Полігон» Олександра Козичка. Голос, схожий на голос ще одного посадовця з Волинської облдержадміністрації часів губернаторства Олександра Савченка Олександра Закузенного, переконує керівника комунального підприємства замість робіт згідно проєкту заплатити підрядникам за матеріали. 

Нагадаємо, справу про розтрату коштів на будівництві третьої черги полігону твердих побутових відходів для Володимира-Волинського закрили на початку жовтня у зв’язку зі смертю обвинуваченого – директора КП «Полігон» Олександра Козичка. Після цього активіст Тарас Сватко публічно заявив, що перед смертю директор комунального підприємства передав йому аудіозаписи, на яких зафіксовано хто і яким чином причетний до махінацій. Першу частину записів Сватко опублікував 21 жовтня, а друга з’явилася в мережі 22 жовтня.

На плівках радник патронатної служби Волинської ОДА Олександр Закузенний нібито спонукає директора комунального підприємства «Полігон» з Володимира-Волинського Олександра Козичка «закрити акти» на 5 мільйонів з держбюджету. Зокрема, пропонує підряднику придбати і привезти замовнику геомембрану для гідроізоляції котловану під полігон. Олександр Козичко був проти таких дій, адже за умовами тендеру закуплялися роботи з будівництва, а не товари. Він не погоджувався і наголошував, що за таке доведеться відповідати перед законом.

Однак, Олександр Закузенний переконував, що все буде гаразд і натякав на дружні зв’язки з нинішнім начальником Головного управління національної поліції у Волинській області Юрієм Крошком.

«У Вас є тендерний відділ, є юрист, який оформляє договори. Ви говорите йому: напиши процедуру, як це провести в рамках закону. Ми ж не зря з вами хотіли звернутися до держфінаудиту, правильно? Я даже до Юри подзвонив. Юра каже: так чого ти не привіз, бля? Я кажу – ну, не дали, та й не привіз. Каже: ну, ладно, то вже фігня, проєхалі. Начальник УВД Юрій Олександрович Крошко. Єслі знаєте такого», – каже голос, схожий на голос Олександра Закузенного.

Окрім того, на записах згадуються ще кілька людей. Зокрема, підрядник з будівництва полігону ТПВ для міста Горохова, який так і не збудували, директор ПП «МП Сентехмонтаж» Анатолій Коптюк, сертифікований інженер з технагляду Володимир Грицай, Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк та його заступник Ярослав Матвійчук, голова Волинської ОДА Олександр Савченко.

З дозволу Тараса Сватка публікуємо відео і текстову розшифровку розмови.

Олександр Закузенний: Говоріть, Олександр Іванович, не мовчіть. Ви вже стільки наговорили, чесно, в моїх глазах…

Олександр Козичко: Чьо?

Олександр Закузенний: Ну, чесно говорю, це моя суб’єктивна думка. Давайте працювать. Передайте своєму босу, покуда він ще Ваш начальник…

Олександр Козичко: Хто?

Олександр Закузенний: Ну в Вас один шеф.

Олександр Козичко: В мене голова начальник (Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк, – авт.).

Олександр Закузенний: Ну я ж говорю – ваш бос. Передайте йому прівєт. Хай виздоровлює.

Олександр Козичко: Ви ж знаєте прекрасно, що він тільки в мене, а то остальноє всьо…

Олександр Закузенний: Я хочу, щоб цей об’єкт будувався, і всі його хочуть.

Олександр Козичко: А хто не хоче?

Олександр Закузенний: Ви не попали просто на другий поверх. Бо другий поверх сказав: йдіть туда і там закривайте це питання. Я вчора доложив шефу, мав право. По цьому питанню, потому шо воно ж на контролі стоїть. Зрозуміли? Доложив, сказав. Сказали: організовуйте зустріч і працюйте. Не хочуть, ну… Покуда в мене бачення, що не хочуть. Я вам чесно говорю, моє об’єктивне бачення. Це моє лічне, не ваше і не їхнє. Я аналізував ваш полігон. Повірте мені, я – інженер-геодезист. Знаю об’єми, знаю маси, знаю все. Я все там бачу.

Олександр Козичко: Суть не в тому.

Олександр Закузенний: А Олександр Ілліч (на той час голова Волинської ОДА Олександр Савченко, – авт.), як ОБХССеснік, бачить їх, бля, отак… Як він зроблений той проект…

Олександр Козичко: Суть не в тому. Я вам розкажу як той проект робився. Резко зробити проект… Резко ніхто не береться…

Олександр Закузенний: Іванович, ви краще знаєте, ніж я, і більше знаєте. Я хочу його побудувать…

Олександр Козичко: Я хочу ті кошти освоїти, як ви не можете поняти.

Олександр Закузенний: Аналогічно.

Олександр Козичко: То просто є підстава для некоторих людей, оті 5 мільйонів, єслі я не закрию. Ну закрийте, які питання. Закрийте той перший свій аванс, бля… от такою сумою. Ну як ви не можете догнати?

Олександр Закузенний: Тако… І по екскаватору на словах, і то всьо на словах, я вам чесно скажу… Прийде час і ви вспомните мої слова. Не дай бог не закриєм, побачите…

Олександр Козичко: Ггг.

Закузенний
Олександр Закузенний. Фото зі сторінки у Facebook

Олександр Закузенний: Буде тоді весело. Буде ох і весело. Отмотають проект от замовника і до самого конца, це я вам гарантую.

Олександр Козичко: Замовник, ну не при какіх…

Олександр Закузенний: Це вам так кажеться.

Олександр Козичко: Да, не при какіх. Повірте мені, єслі б я щось з них требовал, взятку чи що… Да. Но я з них нічого не требую, тільки работу.

Олександр Закузенний: А ми не про це говоримо. Ви дальше должні подумать правильно.

Олександр Козичко: Та… Тепер я вже скажу, якщо на то пішло… Мене вже лякати в 66 років… Мені вже похер, чи мене тут пристрелять, чи там. Понімаєте?

Олександр Закузенний: Єсть умисел.

Олександр Козичко: То не умисел. Я прошу їх зробити роботу. Всі діла. Всьо.

Віктор Фіщук, начальник управління ЖКГ Володимир-Волинської міськради: Ну, а взагалі, яка перспектива закрити 5 мільйонів?

Олександр Козичко: Та можна їх закрити, Сергеїч (начальник управління ЖКГ Віктор Фіщук, – авт.).

Ігор (представник підрядника, або ж субпідрядник): Можно закрыть, если сотрудничать.

Олександр Закузенний: Я думаю, що ці люди мають ще до вас повагу. Повірте мені.

Олександр Козичко: А чого б вони не мали? Що я з них лишнього требую?

Олександр Закузенний: Я не знаю. У вас хороші відносини зі слів їхніх.

Олександр Козичко: Нормальні.

Олександр Закузенний: Дружні.

Олександр Козичко: Да.

Олександр Закузенний: Чув позитивні відгуки, коли начали копать. Даже якесь тєлєвідініє снімало.

Олександр Козичко: Та то воно мене не цікавить.

Олександр Закузенний: Мене тоже. Я не політик.

Олександр Козичко: Я тоже.

Олександр Закузенний: Начали снімать, показувать, все хорошо. Давай закривать – оп, не то. Я согласєн, десь може щось єсть.

Олександр Козичко: Ну перегіб є.

Олександр Закузенний: Більше Ви должни буть зацікавлені, ніж вони. А тут получається наоборот – він більше зацікавлений, чем Ви. Нехозяйствєнний подход.

Олександр Козичко: Ггг. Єслі б в мене був нехозяйствєнний, я б туда каждий день не їздив.

Олександр Закузенний: Я от так беру, заходжу, коли в мене є якесь питання, до Ілонки. Ілонка, покажи мені правильноє прохождєніє документів. І вона мені малює. Я даю – ідіть. Всьо, сюди не заходьте. Вони приходять вже з правильними документами. У Вас таке було до них?

Олександр Козичко: З правильними?

Олександр Закузенний: Ну, у Вас єсть тендерний відділ, єсть юрист, який оформляє договора. Ви говорите йому: напиши процедуру, як це провести в рамках закону. Ми ж не зря з вами хотіли звернутися до держфінаудита, правильно? Я даже до Юри подзвонив. Юра каже: так чого ти не привіз, бля… Я кажу – ну не дали, та й не привіз. Каже: ну ладно, то вже фігня, проєхалі. Начальник УВД Юрій Олександрович Крошко. Єслі знаєте такого. Хто там до Вас приїжджав сьогодні, я не знаю. Можу дать контакти, можете поспілкуватися з ним. Хто там приїжджав…

Олександр Козичко: Я не боюсь контактів даже з генеральним прокурором.

Віктор Фіщук: Наговорили-наговорили і відповіді на перспективу освоєння коштів 5,5 мільйонів я не почув. Яким чином? Плівка, бульдозер… Тобто, матеріали тільки?

Директор ТОВ «Комфорт-Еко», Віктор Омельчук: І роботи на 2 мільйони будуть. Ігор, тихіше. Плівка на яку суму буде?

Ігор (представник підрядника, або ж субпідрядник): Там на різницю. Там плівки, около двух мілліонов.

Віктор Фіщук: Ну, але плівку ви тоже актом повинні передавати. Ви повинні актом виконаних робіт.

Олександр Козичко: Актом, ще раз… Чи 10, 15, но ви роботу должни показати. Що ви встелили. І ніхто мене не переубедить. 10 метрів по ширині дамби вложи, понімаєш? Положи і в тебе буде написано, що ви вложили. Бо в вас як закупівлі в договорі тоже нема. В вас йде так: робота, матеріали в том числє приплюсовані до роботи. Чого і Дмитрович (інженер з технагляду Володимир Грицай, – авт.) вперся. Каже, я не підпишу, бо я не бачу робот даже метра.

Олександр Закузенний: Беріть під контроль Ви. В мене не тільки Ви. В мене Горохів більше плаче, Коптюк ваший, чем ви. Там люди, бля, приходять і хочуть, бля, спалювать техніку йому. Ви це знаєте прекрасно.

Олександр Козичко: Нехай палять.

Олександр Закузенний: Ха-ха, спасібо.

Олександр Козичко: Зато він зароботал, ну чьо?

Олександр Закузенний:  На чьом?

Олександр Козичко: Він корегування, щоб ви знали, спитайте Сергійовича. Він начинає з однієї копійки, потім коригування, потім овертайм, потім отсюда… Ето практіка такая.

Олександр Закузенний: Та це у вас на Волині нормально.

Олександр Козичко: Значить решили ми так. Півтора тих мільйона зараз ви не будете закривати. Ну не будете ви, бо вам треба випригувати. Слухайте вніматєльно, щоб знову ми не скандалили. Закриваєте 200-300 тисяч по старих цінах, щоб воно не кидалось якомусь уйобку в очі. От ми зробили, тисячу квадратів вирили по старій ціні, побачили, що ми йдем в прольот, ми скорегували і остальноє закриваєм по новій. Логічно?

Олександр Закузенний:  Почули?

Олександр Козичко: Всьо. Ну перший в вас должен бути акт по старій ціні. З Дмитровичем ви їдьте договарюйтесь, щоб він вам об’єми зняв, щоб ви не випригнули там на мільйон, на два, на три. Тупо 200-300 тисяч. Ви мусите до нього. Бо він мусить завізувати. Тоді везуть вони до мене тую всю хрєнь.

Олександр Закузенний: Дмитрович любить все одно, щоб був же ж замовник. Всьо-таки замовник говорить…

Олександр Козичко: Ото і хорошо. Його вже жизнь навчила. Він вже на тому згорів.

Олександр Закузенний: Єсть провадження, були, знаєм.

Олександр Козичко: Він на тому згорів, то він зараз не пригає.

Олександр Закузенний: Хронологію собитій проведем. Я вам її проведу. Ми як балакали з Ярославом Анатолійовичем (заступник Володимир-Волинського міського голови Ярослав Матвійчук, – авт.). Ми йому тоді говорили: проведи повторну експертизу. Ви ж знаєте, не знаєте… Коригування самої кошторисної частини, врахувати вже рівень заробітної плати… Там врахована яка? 3 800 здається? Чи 4 700, щось таке… Ми рішили не робить цього. Чого? Щоб не було питань у кого? В ДАБІ на отриманні дозволу. Чого? Коли міняємо експертний звіт, треба що проходити? Хто скаже? Хто розумніший? ОВД. Тільки міняємо технологічну частину, а ми хотіли її мінять фактино… Нада що робить? Оцінку впливу на довкілля. А це що таке? А це довго і нудно, це ми забудем за цей проект навсігда. Я вам чесно скажу, я відстоюю позицію і вашу, і вашу. Це все на розсуд замовника. У мене плівка в Мироновці, в моєму рідному городі лежить. Полігон ричажку не зробили, а плівка вже третій год лежить. Ха-ха-ха. Іванович, єслі Ваш бос задасть Вам питання… Ну, всьо-таки він спілкується з шефом. Хай набирає його частіше. Бо якихось питаннях він заїжджає, каже шеф, а по якихось – сидить мовчить. Це те, що я почув від шефа, чесно Вам говорю. Коли нада – приїжджає, а коли не нада – не приїжджає, каже. Ну, це слова. Я понімаю, що скоро в лікарню йому. В Чернівці там чи куда…Ми це все понімаєм, але ж…

Володимир-Волинський активіст Тарас Сватко повідомив, що після публікації цієї частини аудіозаписів невідомі особи намагалися зламати його акаунт у мережі Facebook. Він також анонсував, що наступні плівки, які він збирається оприлюднити, перенесуть слухача у владні кабінети княжого Володимира.

 

Оксана Петрук