Листи розносили, але це не корупція, – волинські податківці

Листи розносили, але це не корупція, – волинські податківці

Місяць знадобився службі внутрішньої безпеки ДФС України у Волинській області, щоб провести службове розслідування за фактом, оприлюдненим у моєму блозі «Як податківці «допомагають» громадській організації збирати членські внески».

Не знаю, кого окрім мене і згаданих в публікації підприємців опитав cтарший оперуповноважений з особливо важливих справ відділу зонального контролю управління власної безпеки ГУ ДФС у Волинській області Ігор Карасовський, але ось що встановило слідство:

«25 лютого 2015 року начальником ГУ ДФС у Волинській області Чуєм В.В., в.о. начальника Волинської митниці Андрейківим А. І., головою територіального відділення ГО «Асоціація платників податків України» у Волинській області Дутком В. В. підписаний меморандум про партнерство та співпрацю.

У лютому 2016 керівник осередку «Асоціація платників податків України» у Рожищенському районі звернувся до начальника Рожищенського відділення Ківерцівської ОДПІ ДФС з проханням надати допомогу по врученню листів від імені асоціації її членам щодо добровільної сплати внесків.

Співробітники Рожищенського відділення Ківерцівської ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області вручили заповнені листи та підписані керівником спілки у Рожищенському районі. Частина листів була вручена членам спілки під час семінару 12.02.2016 в м. Рожище за участю співробітників ГУ ДФС у Волинській області, а частина під час спілкування з платниками податків.»

12900145_1014604611954311_400528248_n-2

Податківці вважають такий формат співпраці законним. Раніше голова обласного відділення Асоціації платників податків Василь Дутко заперечував причетність податківців до рознесення листів підприємцям. Самі ж фіскали підтвердили, що носили листи, але, кажуть, тиску на підприємців не чинили.

Рівно рік тому ГО «Верховенство права» зробила заяву, у якій звинуватила Асоціацію платників податків і ДФС у корупційних схемах. Про що йдеться, читайте тут.

А мені пригадалося, як у 2013-му мій чоловік, який займається підприємницькою діяльністю, передплачував «Вісник податкової служби» і «Вісник пенсійного фонду». Не те, щоб ми дуже зачитувались глянцевим виданням, яке щоразу виходило з обличчям Олександра Клименка на титульній…

20130401182053

Однак цей «лохотрон» теж був в межах закону і без тиску;)