Скаргу Рицка до луцької ОВК тепер розглядають у Львові

Скаргу Рицка до луцької ОВК тепер розглядають у Львові

Львівському адміністративному апеляційному суду не вистачило дня, щоб розібратися у справі кандидата Ігоря Рицка до луцького окружкому. Сторони продовжать висловлювати свої аргументи у судових дебатах завтра, 3 листопада.

Таке рішення суд у складі суддів Володимира Ніколіна, Оксани Гінди та Володимира Качмара ухвалив у неділю, 2 листопада.

Нагадаємо, позов кандидата Ігоря Рицка спрямований до окружної виборчої комісії округу №22 та дільничних комісій спеціальних виборчих дільниць № 071104 (Волинський обласний наркологічний диспансер), 071101(Волинська обласна клінічна лікарня), 071097(Волинське обласне територіальне медичне протитуберкульозне об’єднання) та 071096(Волинський обласний онкологічний диспансер) про визнання голосування на них недійсним.

Предметом позову стало те, що на спеціальних дільницях нібито видавали бюлетені для голосування в одномандатному окрузі людям, що не мають прописки на території Луцька. Йдеться, наприклад, про пацієнтів медичних закладів, які в Луцьку перебувають лише на лікуванні.

Під час розгляду позову представники позивача Микита Рабан та Ігор Поліщук намагалися довести, що лист від Центральної виборчої комісії із вказівкою видавати бюлетені для голосування у одномандатному округу пацієнтам медичних закладів, що не приписані у Луцьку, суперечить Закону України “Про вибори народних депутатів України”.

Ігор Поліщук відзначив, що для голосування за луцьких мажоритарників пацієнти мають подавати заяву про зміну місця голосування, однак таких заяв не було.

Микита Рабан заявив, що із 11 спецдільниць округу №22 на 4 дільницях точно видавали всім виборцям по два бюлетені, а на як мінімум на двох дільницях № 071098 (Волинський обласний госпіталь для інвалідів війни) та №071099 (Волинська обласна інфекційна лікарня) людям, що не приписані в Луцьку, не давали бюлетень для голосування за мажоритарників.

Натомість представники третьої особи кандидата Ігоря Лапіна В’ячеслав Мартинюк та Олександр Мартиновський наголошували на тому, що на спецдільницях голосували тільки пацієнти медичних закладів та самі члени дільниці, які були внесені у списки, тобто будь-хто не міг голосувати на них.

Також Мартинюк і Мартиновський доводили, що члени ДВК видавали бюлетені особам, які були внесені у списки виборців на тих дільницях.

Олександр Мартиновський пояснив, що насправді виборці, які голосували на спецдільницях, не мають статусу таких, що тимчасово змінили місце голосування, тому їх не можна обмежити у виборчому праві.

Відзначимо, що під час засідання під стінами Львівського адміністративного апеляційного суду знаходились волинські самооборонівці, що приїхали разом із кандидатом Ігорем Лапіним.