Луцький Євромайдан. Два роки потому

Луцький Євромайдан. Два роки потому

21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи приурочений до другої річниці Євромайдану. Є що пригадати і волинянам, які цього дня два роки тому вийшли на Театральний майдан у Луцьку.

Уперше, закликав всіх вийти на центральну площу журналіст Мирослав Ватащук. Як це було, – пригадує одна з перших учасниць Євромайдану у Луцьку Юлія Грищук.

Закономірно, що першими протест підтримали студенти. У перші дні відбулися студентські марші, у яких взяв участь актив усіх вищих навчальних закладів, училищ і технікумів Луцька.

До участі у Революції Гідності запрошували знамениті і не зовсім відомі загалу волиняни, які найпершими стали частинкою великого протесту проти режиму Януковича.

Євромайдан став явищем революційного поступу українського народу. Тут панувала своя культура: музика, вірші, повага, взаємопідтримка, патріотизм і жертовність.

Лучани провели чимало акцій, за які їх намагалися запроторити за грати. Одна з таких – «Бізнес на крові», що її організувала Майя Москвич.

Згодом, сотні, а може і тисячі волинян взяли участь у Революції Гідності. У когось усі ці події назавжди зарубцювались на серці, хтось втратив на Майдані здоров’я, а дехто поклав на вівтар Свободи своє життя, поповнивши Небесну Сотню Майдану.

Цього року Герої Майдану із Волині Артем Запотоцький і Олександр Гуч, які під час революції були серйозно пораненні, перемогли на виборах до місцевих рад. Олександр Гуч очолив громаду села Дерно Ківерцівського району, а Артем Запотоцький став депутатом Луцької міської ради.