Луцькі студенти вийшли на Марш гідності

Під гаслом «Вимагаємо справедливості» студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки вийшли на Марш гідності. Таким чином організатори та учасники акції вирішили нагадати про перший розгін Майдану, побиття студентів у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року.

Студентська колона рушила від Історичного факультету. На Меморіалі вічної слави вшанували пам’ять героя Небесної Сотні Василя Мойсея.

«Василь, коли був на Майдані, мав із собою студентський. На цьому студентському його кров, яку він пролив за вільну Україну. Тому ми не маємо права забути, бо ця кров, яку пролили наші брати і сестри, – вона свята!», – сказав у своєму слові до студентів брат героя Роман Мойсей.

Студентська колона продовжила рух до Прокуратури Волинської області та обласного управління МВС. Тут організатори маршу передали звернення до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та до генпрокурора Віктора Шокіна з вимогою покарати винних у розгоні Євромайдану. Студенти передали правоохоронцям символічні «подарунки», як нагадування про події Революції Гідності – шини, бруківку та пляшку горілки, стилізовану під коктейль Молотова.

Закінчили ходу на Театральній площі. Навпроти стели героям Небесної Сотні та воїнам АТО студенти заспівали гімн України.

Один з організатор заходу, студент Тарас Висоцький відзначив, що всупереч складним погоднім умовам, у Марші взяли участь близько п’яти сотень студентів різних факультетів: «Ми пройшлися містом і нагадали, що ми є, що ми рухаємо цю країну!»