Луцькі патрульні заговорять мовою західного сусіда

У Луцьку патрульні поліцейські мають можливість безкоштовно вивчати польську мову. Цю змогу їм надало Товариство Польської Культури на Волині імені Еви Фелінської.

Одне із занять відбулось у вівторок, 9 лютого.

Як розповідає голова цього товариства, він вирішив допомогти поліцейським, адже Волинь – прикордонна область і знання польської іноді дуже необхідне. Каже, що в навчанні задіяні дві групи.

«Ми можемо, в міру своїх скромних можливостей, виділити тільки один день. Це вівторок. В одній групі записано приблизно 29 людей, але зазвичай ходять десь 15. Це залежить від їхнього графіка чергування. В другій групі трохи менше людей», – зазначає Валентин Ваколюк.

Викладач польської мови Ганна Каращук каже, що патрульні приходять з різним рівнем знань. Проте всі вони наполегливо вчаться та вже мають хороші успіхи.

«У зв’язку з тим, що прийшла група поліцейських, ми стараємось наблизитись до їхньої роботи і навчання ми сильно розбавляємо потрібною для них граматикою», – каже викладач.

Патрульний поліцейський Сергій Бадалян розповідає, що вчить польську, адже вона необхідна для його роботи.

«Сусідня держава є Польща і дуже часто зустрічаються водії з Польщі, яким іноді необхідно допомогти. На жаль, є такий мовний бар’єр. Тому вирішив скористатись цією можливістю, вивчити мову, щоб самому мати змогу допомогти», – розповів патрульний.