Луцьк – одне з двох міст в Україні, де грають у диск-гольф

Луцьк одне з двох міст в Україні, де грають у гру з літаючими дисками – диск-гольф (також фрисбі-гольф, англ. Disc golf) – індивідуальний вид спорту з диском, де гравці змагаючись, намагаються пройти відрізки, за найменшу кількість кидків диска (від стартової точки – «ті» до мішені / корзини, зробивши найменшу кількість кидків, кожний наступний кидок виконується з місця зупинки диска).

«На початку для новачків буде достатньо і одного диска, він називається – путтер, яким кидають ближні кидки. Цікавість гри в тому, що ти ходиш по природі, ставиш корзину в мальовничих місцях і змагаєшся в точності кидка. Відповідно це напрацьовує механіку кидка, точність кидка, координацію», – розповідає гравець у диск-гольф, лучаниин Максим Нечипорук.

Диск-гольф на відміну від класичного гольфу доступніший і, демократичний вид спорту. Певних вимог до форми одягу немає, для початку гравцеві буде досить пари дисків, щоб почати грати. Майже всі парки для диск-гольфу – безкоштовні.

«Для мене круто, що проводжу час зі своїми друзями в парку, ми постійно там кидаємо та розвиваємо нові техніки кидків», – розповів Олександр Слепухін.

Диск-гольф у світі почав активно розвиватись з 1982 року, проте останні п’ять років ця гра набула шаленої популярності в США та у країнах Скандинавії. В Україні диск-гольф почали грати у 2017 році, коли група активістів отримала гранд від Всесвітньої Федерації Диск-Гольфу на дві професійні корзини та 20 спеціальних дисків. Одна з корзин знаходиться у Луцьку, а інша у Києві.

«У Луцьку регулярно кожні вихідні проходять ігри. Будь-хто з бажаючих можуть прийти і безкоштовно пограти»,  – очільник спільноти «Луцьк диск-гольф» розповідає Богдан Алексєєв.

Анонси ігор публікують у відкритій спільноті в мережі Facebook.