Луцький забудовник заплатить 85 гривень штрафу за заниження податку майже на 800 тисяч

Луцький забудовник заплатить 85 гривень штрафу за заниження податку майже на 800 тисяч

Ігор Чорнуха. Фото видання «Перший».

Керівник однієї з найбільших будівельних компаній Волині ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Ігор Чорнуха заплатить 85 гривень штрафу за заниження податку на прибуток майже на 800 тисяч гривень.

За інформацією “Сили правди” таку постанову 2-го лютого 2021-го року ухвалив голова Луцького міськрайонного суду Анатолій Пахолюк.

Як йдеться у рішенні, гендиректор «ЛСТМ №536» Ігор Чорнуха порушив порядок податкового обліку, в результаті чого податок на прибуток ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» за дев’ять місяців 2020-го року було занижено на 793 052 гривні. Захисник Чорнухи адвокат Юрій Зубашенко його протиправних дій не заперечував. Винним у порушенні порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи забудовника визнав і суддя, зобов’язавши його сплатити штраф розміром 85 гривень і судовий збір 454 гривні.

В той же день суддя Пахолюк визнав Чорнуху винним у ще одному порушенні, пов’язаному з податками. Зокрема, що він подав до податкової недостовірні дані і не перерахував податок на доходи та військовий збір вчасно. Адвокат знову ж не заперечував провину, а Чорнуха знову отримав покарання. Щоправда, поблажливіше за попереднє — 51 гривня штрафу та все ті ж 454 гривні судового збору.

Нагадаємо, що ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» цього року виповниться 60 років. Його генеральним директором Ігор Чорнуха став у 2011-му році, у 2014-му спробував себе і в політиці, ставши депутатом Волинської обласної ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Проте, пробув у цьому статусі лише рік.

У 2020-му році депутаткою Волинської облради від «Європейської Солідарності» стала і перша заступниця Ігоря Чорнухи, його сестра Ірина Патлашинська. Під час виборчої кампанії 2020-го року вона та колеги із «Луцьксантехмонтажу №536» офіційно стали головними спонсорами виборчої кампанії «Європейської Солідарності» на Волині, внісши до виборчого фонду партосередку близько 200 тисяч гривень.

Головним бенефіціаром та акціонером ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» є батько Ігоря Чорнухи та Ірини Патлашинської, колишній член міськвиконкому Луцька і ексдепутат Волиньради від «Батьківщини» Віктор Чорнуха. Йому належить 86,8% акцій компанії. За даними податкових звітів у 2019 році чистий прибуток «Луцьксантехмонтажу №536» становив майже 29,5 мільйонів гривень, а в 2018 році – 19,2 мільйона.

Раніше «Сила правди» розповідала про те, як «Луцьксантехмонтаж» розіграв зі ще однією волинською фірмою 127 мільйонів на квартирних конкурсах Міноборони та як здавав офіс в оренду «Батьківщині» за 5 гривень за квадратний метр.

 

Марія Смик