Луцький «Мотор» вчергове закупився у фірми, з якою фігурує у «криміналі»

Луцький «Мотор» вчергове закупився у фірми, з якою фігурує у «криміналі»

Фото з мережі.

Державне підприємство «Луцький ремонтний завод “Мотор”» закупив запчастини на 1,6 мільйона гривень у фірми «Юкас Україна», разом з якою фігурує у кримінальній справі про розтрату бюджетних коштів.

Як стверджує “Сила правди” інформацію про угоду розмістили на майданчику публічних закупівель «Prozorro» 6-го травня. Сам тендер провели ще в лютому, але через оскарження завершили процедуру у квітні.

Державне підприємство купило 20 датчиків оборотів для літальних апаратів виробництва ВАТ «Червоний жовтень» за 1 мільйон 632 тисячі гривень, себто по 81 600 гривень за штуку (з ПДВ). Договір уклали із харківською фірмою «Юкас Україна». Вона і має до 15 червня 2021-го року здійснити поставку. Гарантійний строк на товар складає 4 роки, з них 2 роки безпосередньої експлуатації.

Це вже не перша співпраця заводу і компанії. За даними «Clarity Project», завод «Мотор» є одним з найбільших замовників у «Юкас Україна» за останні роки. Від початку 2020-го вони уклали вже 12 угод на майже 5,9 мільйона гривень. Зокрема, у травні 2020-го «Мотор» вже купував шість таких же датчиків оборотів у «Юкас Україна». Тоді запчастини коштували 88 128 гривень за штуку з ПДВ.

Ще у 2018-му році Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за підозрою у розтраті державних коштів у великих розмірах під час однієї з угод «Мотору» і «Юкас Україна». Роком раніше, у жовтні 2017-го, ремонтний завод придбав у фірми 15 підшипників марки «85-1126928Р1 ЕТУ100/1» по 106 029 грн за штуку без ПДВ. Така ціна за оцінками правоохоронців вдвічі перевищує ринкову.

«За результатами проведення аналізу цінових пропозицій на даний товар встановлено, що ціни, за якими придбані вказані підшипники, перевищують ринкові. Зокрема, ТОВ «ЄПК Україна» реалізовано ПАТ «Мотор Січ» підшипники марки «85-1126928Р1 ЕТУ100/1» за ціною 41 878,07 грн. з ПДВ за штуку», — йдеться в матеріалах справи.

Кримінальне провадження триває досі. 6-го листопада 2020-го суддя Луцького міськрайонного суду Олеся Калькова задовольнила клопотання старшого слідчого і продовжила термін досудового розслідування до 7-го травня 2021-го року. Остаточного результату у справі досі немає. Тож «Мотор» далі купує товари у харків’ян.

«Юкас Україна» фігурує у ще одному «криміналі». Йдеться також про можливу розтрату державних коштів на угодах з харківським «Заводом імені Малишева». Кримінальне провадження ще триває і деталей справи наразі не відомо.

Марія Смик