Луцького суддю-хабарника посадили на три роки і «забрали» довічні виплати

Луцького суддю-хабарника посадили на три роки і «забрали» довічні виплати

Суддю Луцького міськрайонного суду Олега Ющука, якого засудили до трьох років тюрми за отримання хабара, позбавили щомісячного довічного грошового утримання розміром приблизно у 100 тисяч гривень на місяць, або 80% суддівської винагороди.

Як повідомляє «Сила правди» таке рішення 11 квітня 2023 року прийняла Вища рада правосуддя. 

Суддю Луцького міськрайонного суду Олега Ющука затримали на отриманні 500 доларів США неправомірної вигоди у 2017 році. Це сталося на робочому місці служителя Феміди. За ці гроші він пообіцяв вплинути на рішення свого колеги, судді Андрія Сівчука. У липні 2022 року Вищий антикорупційний суд визнав Олега Ющука винним і призначив йому три роки позбавлення волі.

Втім, захисники Олега Ющука спробували оскаржити рішення апелюючи до порушень під час проведення негласних слідчих дій та обшуків, а також наголошували на провокації. 

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула скаргу 8 березня 2023 року, частково її задовольнила в частині визнання одного з протоколів недійсним. Проте резолютивна частина вироку не змінилася. Вирок набрав законної сили.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» звернувся за коментарем до одного з захисників Ющука Анатолія Петрушина, який зазначив, що наразі суддя перебуває під вартою, відповідно до запобіжного заходу.

«Можу сказати, що Вищий антикорупційний суд – це не суд, а судилище. Така думка абсолютно в усієї адвокатської спільноти України. Зараз Олегу Ющуку обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, чекаємо на рішення Касаційного суду. Буде рішення – будемо коментувати, доки його немає, то говорити щось рано», – розповів захисник судді Анатолій Петрушин.

Наразі ж точно відомо, що судді більше не виплачуватимуть щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховано у зв’язку з відставкою.

11 квітня Вища рада правосуддя припинила почесну відставку Олега Ющука. Рішення підтримали одноголосно. «За» проголосувало 17 присутніх на засіданні членів ВРП. Серед них і колега Олега Ющука з Луцького міськрайонного суду Інна Плахтій.

А от суддя Андрій Сівчук у 2021 році відбувся дисциплінарним стягненням у вигляді попередження від Вищої ради правосуддя через те, що не повідомив ВРП про тиск, який здійснював на нього Олег Ющук.

Нинішня членкиня Вищої ради правосуддя Інна Плахтій і екссуддя Олег Ющук під час випровадин на «заслужений» відпочинок. Фото Луцького міськрайонного суду

Нагадаємо, у лютому Вища рада правосуддя забрала «суддівські пенсії» у двох суддів-хабарників з Волині: Івана Підгорного і Олега Василюка.

 

Юлія Галецька