Луцька суддя Інна Плахтій стала членкинею Вищої ради правосуддя

Луцька суддя Інна Плахтій стала членкинею Вищої ради правосуддя

Фото видання “Юридическая практика”

Суддя Луцького міськрайонного суду Інна Плахтій стала членкинею Вищої ради правосуддя.

Як повідомляє “Сила правди” таке рішення прийняли шляхом таємного голосування на XVІІI черговому з’їзді суддів України 10 березня 2020-го року. Відповідна новина вже з’явилася на сайті Вищої ради правосуддя.

Вища рада правосуддя — це незалежний самоврядний орган, який призначає та звільняє суддів, розглядає скарги на них, вживає заходів щодо забезпечення незалежності судів.  Вона складається з двадцяти одного члена, з яких десятьох — обирає з’їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох — призначає Президент України, двох — обирає Верховна Рада України, двох — обирає з’їзд адвокатів України, двох — обирає всеукраїнська конференція прокурорів, двох — обирає з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного Суду України входить до складу Вищої ради правосуддя за посадою.

Загалом до ВРП обрали чотирьох суддів. За трьох попередніх проголосували 9-го березня. Тоді Інна Плахтій і вінницький суддя Олександр Панасюк набрали майже однакову кількість голосів, тож 10-го березня проводилось повторне голосування, на якому Плахтій підтримали 159 делегатів, її конкурента — 110, ще один бюлетень було визнано недійсним. Суддя одразу склала присягу і відтепер буде членкинею ВРП наступні чотири роки.

Загалом на посаду претендував 21 кандидат, чиї заяви розглядали з листопада минулого року.

Інна Плахтій представляє цілу суддівську династію. Батько, Борис Плахтій, – суддя Апеляційного суду Волинської області у відставці. Сестра Наталія Плахтій є суддею Волинського окружного адміністративного суду. Донька Катерина Троць працює на посаді керівника служби інспекторів секретаріату Вищої ради правосуддя.

Новоспечена членкиня ВРП має дві вищі освіти: педагогічну і юридичну. Кар’єру розпочала у 1999 році з посади секретарки судових засідань Луцького районного суду. Певний час працювала в Апеляційному суді області. 13 травня 2009 року Указом Президента України призначена суддею Луцького міськрайонного суду на 5 років, а у 2015-ому переобрана на посаду судді безстроково. З 2014-го є членкинею Ради суддів України. Викладає в Національній школі суддів України.

«Усвідомлюючи всю відповідальність такого свого кроку, вважаю, що зможу професійно, неупереджено та принципово виконувати обов’язки члена Вищої ради правосуддя…», — пише Інна Плахтій у своєму мотиваційному листі.

 

Марія Смик