Лучани розповіли, чому проти будівництва торгівельного центру в спальному районі

Мешканці Луцька занепокоєні новим будівництвом у спальному районі міста на проспекті Відродження. Не всі люди хочуть, щоб поряд з їхніми будинками був торгово-офісний центр, адже їм невідомо, яким він буде.

З приводу цього 13 листопада в приміщенні актового залу НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 22 – ліцей Луцької міської ради» відбулися загальні збори громадян.

Торгово-офісний центр планують збудувати в дворі житлових будинків на проспекті Відродження 26, 26 а,26 б,28, 28а, вул. Писаревського, 4.

Люди говорять, що краще б на цій території був дитячий майданчик або була б зелена зона. Мовляв, у Луцьку все більше вирубують дерева, а дітям нема де гуляти. Мешканці, які проживають в будинках на проспекті Відродження стверджують, що їх ніхто не попереджав про будівництво. Також їм невідомо, яким буде центр, і чи дотримається всіх законодавчих вимог забудовник. За їхніми словами, навіть у вихідні дні на території проводять будівельні роботи.

Цей шум заважає людям. Також мешканці не хочуть, щоб під їхніми вікнами була дорога. Окрім того люди зауважують, що будівництво почалось раніше, ніж його дозволили.

На зустрічі дехто з людей заявляв про тиск і погрози з боку представників забудовника. Натомість вони це заперечують і говорять, що нічого не порушують.

Михайло Костюк, який проживає в будинку на проспекті Відродження, заявляє, що мешканці не ознайомлені з планом роботи будівельників. Мовляв, невідомо, що саме мають збудувати і коли.

«Треба було проводити слухання до того, як видавали земельну ділянку. Влада повинна цікавитись думкою громадян не лише перед виборами», – сказав він.

Олена Осійчук зазначила, що на тій території мали б посадити дерева. Жінка каже, що треба було раніше з цим питанням розбиратись.

Житель Луцька Аркадій Моспетюк сказав, що на проспекті Відродження торговий центр не потрібен.

«Нащо нам торгово-офісний центр? Хіба мало «генделиків»? Чому там не зробити спортивну площадку? В грудні місяці минулого року почалось будівництво.», – сказав він.

Депутат Луцької міської ради Андрій Осіпов відзначив, що все має бути погоджено з громадянами. За його словами, будь-яке будівництво у житлових районах повинно супроводжуватись обговоренням проектів будівництва з мешканцями сусідніх будинків. Потрібно враховувати думки мешканців при розробленні проектів будівництва та його здійсненні.

Андрій Осіпов вважає, що потрібно проводити будівельні роботи не 7 днів на тиждень, а з понеділка по п’ятницю з 10:00 по 17:00. І збудувати торгово-офісний центр мають не за кілька років, а впродовж двох чи трьох місяців.

На зборах був присутній також представник забудовника Василь Шемедюк. Він відзначив, що був вивішений стенд про те, що земельна ділянка буде надана в оренду. Люди почали вигукувати, що стенду не бачили.

«Ми купили земельну ділянку…Забудовником міг виявитись будь-хто. Нам конкретно влада прописала, що ми маємо там збудувати», – заявив Василь Шемедюк.

«Ми розробили цілий проект … Ми не можемо спочатку зробити благоустрій, а потім будівництво. Це нелогічно. Цей проект є в міській владі», – додав він.

В залі люди почали перемовлятись, обурюватись. Мовляв, говорили всім, що передали ділянку в оренду, а вже заявляє, що купили.

Заступник Луцького міського голови Тарас Яковлєв зауважив, що ця земельна ділянка не є приватною власністю, а передана в оренду. Він відзначив, що представник забудовника неправильно висловився.

За його словами, йдеться проте, що громадянці Оксані Кушнір надали дозвіл на оренду земельної ділянки для будівництва торгово-офісного центру на проспекті Відродження, 26 г, орієнтовна площа ділянки – 0,11 га.

Начальник управління земельних ресурсів Луцької міської ради Сергій Шабала пояснив, що договір оренди був укладений на 5 років.

Василь Шемедюк додав, що в проекті благоустрою передбачено розмістити дитячий майданчик, дорогу теж пообіцяв зробити.

Натомість депутат Луцької міської ради Андрій Осіпов запитав у представника забудовника, чи готовий він свої обіцянки юридично закріпити. Осіпов запропонував представнику забудовника Василю Шемедюку підписати угоду, що має включати чіткі строки та етапи виконання будівельних робіт.

В цій угоді повинен бути пункт, що зобов’язував би не проводити будівельні роботи у вихідні та святкові дні. Обов’язковою частиною такої документу має бути положення про відповідальність сторін договору у випадку порушення його умов.

Однак Василь Шемедюк сказав, що треба було про це думати раніше. І додав, що Осіпов це питання сьогодні не вирішує.

Люди в представника забудовника питали про те, що конкретно має бути збудовано. Проте він кілька разів відповів на одне і те ж запитання, що вся інформація висить в паспорті будівництва. Після цього в розмову втрутився заступник Луцького міського голови Тарас Яковлєв, який пояснив Василю Шемедюку, що він має унікальну можливість вести діалог з людьми і раціонально використати час.

Після цього представник забудовника коротко зазначив, що торгово-офісний центр буде одноповерховий, з підвальним приміщенням. Однак така відповідь не задовольнила присутніх, які хотіли почути більше.

Під час дискусії Тарас Яковлєв закликав створити ініціативну групу з 7-8 чоловік і спільно визначитись, яким буде проект благоустрою. За його словами, цей проект ще не погоджений, а разом з людьми зможуть це зробити.

Окрім того, Тарас Яковлєв звернеться в будівельну інспекцію та до Луцького міського голови Миколи Романюка для контролю над цією ситуацією.