Лучанам презентували книгу про життя за кордоном українських заробітчан

Лучанам розказали, як живеться за кордоном українським заробітчанам. Уродженка Луганська Євгенія Сенік, авторка книги «Країна У або Казки чужим дітям» на собі відчула нелегку долю української заробітчанки. Жінка більше шести років тому стала учасницею  міжнародної програми «Au-Pair», і досвід від перебування у німецькій родині ляг у основу її роману.
«Ця книжка – про заробітчан за кордоном. Вона розкриває історію жінки Марії, що виїздить в Німеччину, працювати з дитиною. Нянькою вона працює.Читає казки чужій дитині, коли її дитина залишається на рік без матері», – розповідає письменниця про свій роман.
За сюжетом українка Марія живе у німецькій родині, няньчить їхню доньку та допомагає по господарству. Жінці, вихованій суворою радянською системою, де людину завжди у чомусь обмежували, дуже важко звикнути до “вільного” життя людей за кордоном. Саме через це вона часто стає жертвою гострих жартів та зауважень.
Маленькій дитині Марія розповідає казки про ідеальну «Країну У» – ту країну, в якій би вона мріяла жити. За словами авторки, книгу варто читати як тим, хто виїздить на заробітки, так і всім, хто залишається: «Я не збираюся відмовляти людей, але хай вони будуть обережними, виїжджаючи за кордон».