Лучанам хочуть дозволити впливати на міськраду через Facebook та Twitter

Лучанам хочуть дозволити впливати на міськраду через Facebook та Twitter

На розгляд чергової сесії Луцької міської ради подали проект рішення «Про петиції територіальної громади м. Луцька», що стосується можливості подачі петицій на розгляд сесії міської ради, якщо їх підтримають 500 людей. Збирати голоси у підтримку петицій автор пропозиції депутат Андрій Осіпов пропонує зокрема через Facebook, Twitter, Вконтакте.

У проекті зокрема йдеться про те, що «початок процедури подання петиції розпочинається із реєстрації проекту петиції на сайті Луцької міської ради. Зареєструвати проект петиції можуть не менш як троє лучан шляхом заповнення спеціальної форми на офіційному сайті міської ради або через Центр надання адміністративних послуг».

«Голосувати в підтримку петиції можуть громадяни, що пройшли реєстрацію на офіційному сайті ради, а також через соціальні мережі Facebook, ВКонтакте, Twitter». Натомість громадянам, які ще не освоїли Інтернет, пропонують звертатися із заявами у підтримку в луцький ЦНАП.

Щоб винести петицію на розгляд сесії міської ради у позачерговому порядку, пропонують встановити мінімальну планку у 500 голосів за неї.

Натомість технічний механізм перевірки автентичності голосування у Інтернеті та соцмережах Осіпов пропонує покрасти на відділ програмно-технічного забезпечення міськради: «Відділу програмно-комп’ютерного забезпечення Луцької міської ради запропонувати способи технічного впровадження механізму внесення проектів петицій та збору голосів на їх підтримку, забезпечення ідентифікації осіб та автентичності голосування, уникнення технічних фальшувань, тощо».