Людям від 60 років дозволили витратити тисячу за вакцинацію на ліки. Коли рішення запрацює?

Людям від 60 років дозволили витратити тисячу за вакцинацію на ліки. Коли рішення запрацює?

З 24 січня люди від 60 років зможуть витратити тисячу гривень у межах програми «єПідтримка» на ліки.

 

Як повідомляє hromadske відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 19 січня.

Дозволили купувати ліки у межах програми лише людям від 60 років, оскільки ця категорія «є групою ризику та має супутні хронічні захворювання, які потребують придбання додаткових лікарських засобів», зазначають у МОЗ.

Витратити тисячу на ліки можна в офлайн- або онлайн-аптеках. Придбати можна буде будь-які дозволені в Україні лікарські препарати — як за рецептом лікаря, так і без нього.

У МОЗ уточнюють, що купити можна буде лише ліки, а не будь-які товари, що продаються в аптеці. Наприклад, не можна купити дієтичні добавки, косметичні засоби чи медичні прилади (інгалятори, апарати для вимірювання тиску).

За інформацією Мінекономіки, банки перевірятимуть вік людини в момент проведення платежу. Неважливо, коли саме оформили віртуальну картку, головне, щоб на момент купівлі ліків людині вже виповнилося 60 років.

Що таке «єПідтримка»?

«єПідтримка» ㅡ це програма підтримки, за якою українці, що пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, можуть отримати тисячу гривень.

Ці гроші можна витратити лише на визначені категорії: книжки, спортзали, квитки в кіно, театр, музеї, на концерти чи поїздки Україною ㅡ і в такий спосіб підтримати бізнес, який найбільше страждає через карантин.

Гроші можуть отримати лише повністю вакциновані українці із «зеленим» COVID-сертифікатом у додатку «Дія».

Щоб отримати допомогу, треба оформити спеціальну картку в банку (онлайн чи безпосередньо в банку) та подати заявку в «Дії».

Ви отримуєте гроші на 4 місяці. Якщо за цей час ви їх не витратите, рахунок закриють. Зняти їх із картки, переказати на іншу картку чи витратити на інші категорії товарів та послуг не вийде.

Розраховуватися цими грошима можна буде онлайн та офлайн, але тільки в зазначених категоріях українського бізнесу. Банки розпізнаватимуть COVID-тисячу в разі оплати карткою за допомогою МСС-кодів.