Кулеба розповів, скільки іноземних компаній пішли з росії, а скільки — залишилися

Кулеба розповів, скільки іноземних компаній пішли з росії, а скільки — залишилися

Через повномасштабне вторгнення 1439 іноземних компаній або повністю вийшли, або припинили діяльність у росії, хоча юридично там ще залишаються.

За інформацією hromadske про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю Валерію Маркусу.

Загалом із росії пішли компанії з 70 країн світу, які представляють 55 різних індустрій. За його словами, МЗС зафіксувало ще 580 компаній, які продовжують працювати в росії та «вдають, що нічого не сталося».

Тож українське відомство з-поміж цих компаній вибрало вісім найбільших корпорацій, які є «системними гравцями на ринку росії», і буде працювати над їхньою присутністю в рф.

«Ми не можемо їм наказати: “Виходьте”. Тому тут треба шукати з різних боків. Але я думаю, що й тут ми згодом досягнемо необхідного результату», — сказав Кулеба. 

Вихід компаній з рф

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну низка іноземних компаній заявила, що призупиняє свою діяльність у рф. Тепер вони почали продавати свої активи або передавати їх місцевим менеджерам.

Наприклад, минулого тижня McDonald’s заявив, що продає свої ресторани місцевому ліцензіату, а французька компанія Renault продає контрольний пакет акцій найбільшого російського автовиробника. А 23 травня повністю залишити російський ринок вирішила найбільша у світі мережа кав’ярень Starbucks.

З-поміж великих світових компаній про вихід із російського ринку також оголосили Apple, Airbus, Coca-Cola, Audi та багато інших.

 

Остап Крамар