Ковельський суддя має відсидіти 2 роки за 3800 гривень хабаря

Ковельський суддя має відсидіти 2 роки за 3800 гривень хабаря

Верховний Суд України підтвердив законність вироку за корупцію. Відтак, суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області у відставці Олег Василюк відбуватиме строк покарання – два роки позбавлення волі.

За інформацією «Сили правди» про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«6 липня 2022 року Касаційний кримінальний суд Верховного суду постановив залишити без змін ухвалу апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 09.02.2022, якою суддю Ковельського міськрайонного суду Волинської області Олега Василюка визнано винуватим за ч. 2 ст. 369-2 КК України та засуджено до 2 років позбавлення волі», – інформує прокуратура.

Таким чином, Верховний Суд погодився з доводами прокурора, відхилив касаційну скаргу сторони захисту та підтвердив законність вироку суду апеляційної інстанції.

Суддю Олега Василюка спіймали на хабарі у 3 800 гривень ще в 2017 році. За даними слідства, обвинувачений мав вплинути на іншого суддю, щоб той ухвалив необхідне рішення у справі про адміністративне порушення.

Вперше Василюк постав перед судом лише через два роки – у листопаді 2019.

У першій інстанції Василюк отримав штраф у 25,5 тисяч грн. Втім, прокурор САП подав скаргу на цей вирок.

Зазначимо, що ще у 2017 році, поки тривало слідство, суддя Василюк подав заяву про звільнення з посади у відставку. Тогочасна Вища рада правосуддя відправила його в почесну відставку з солідною суддівською пенсією. Але цього Василюку було мало. Він добився через суд проведення перерахунку та призначення вищої пенсії.

У січні 2020 року справу передали до Вищого антикорупційного суду. І лише у лютому 2022 року Апеляційна палата ВАКС посилила вирок: 2 роки позбавлення волі та неможливість обіймати посаду судді строком на 3 роки після відбуття покарання.

У липні 2022 Верховний Суд підтримав таке покарання для хабарника.

Загалом у ковельському суді Олег Василюк працював з 1992 по 2017 рік. Після звільнення перебував на пенсії.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала історію судді з Ківерців, якого судили за корупцію 10 років.

Костянтин Яворський