Конфлікт у Волинському хоспісі: переїзд і підозри у звільненні працівників

Працівники Волинської обласної лікарні «Хоспіс» забили на сполох: бояться, що відбудеться скорочення колективу і незадоволені умовами нового приміщення для переїзду.

У п’ятницю, 6 вересня, розпочався плановий переїзд «Хоспісу» у нове приміщення, а саме у відділення Волинської обласної клінічної лікарні у селі Боголюби. Про таке рішення йшлося ще рік тому, а причиною цьому є недостатньо місця у відділені хіміотерапії Обласного онкодиспансеру, який знаходиться по сусідству. І саме приміщення Хоспісу звільняють для того, або збільшити кількість місця для пацієнтів, які потребують хіміотерапії.

Відтак переселення «Хоспісу» розпочалося із перевезення меблів та двох пацієнток. Проте, процес розпочався із скандалу. Увесь колектив медзакладу звернувся до журналістів та обласної влади, аби висловити їм незадоволення тим, як відубувається процес переселення. Також  медпрацівники хотіли почути більш точну інформацію щодо скорочення колективу. Мовляв, в.о. головного лікарня «Хоспісу» Олександр Галапчук повідомив колектив, що гряде скорочення. Щоправда, керівник медзакладу так і не розповів, хто саме йому повідомив таку інформацію, а офіційних розпоряджень про скорочення штату установи нині немає.

Старша медична сестра «Хоспісу» Наталія Шляхта пояснила, що колектив збентежений такими чутками, бо про переселення установи теж спочатку надходили чутки, а потім вони стали реальністю. Тож медпрацівники зчинили бунт і очікували на зустріч із головою Волинської обласної ради Іриною Вахович. Замість неї колектив відвідала начальниця відділу з питань управління комунальним майном Волинської обласної ради Мирослава Якимчук.

Чиновниця пояснила, що голова облради у відрядженні за кордоном, тому приїхала відповідати на запитання вона. Щодо звільнень у колективі «Хоспісу» вона не могла нічого ні підтвердити, ні спростувати. Щодо переселення, то вислухала зауваження працівників та закликала усіх працювати й по порядку вирішувати поставлені проблеми.

Серед найболючіших для працівників «Хоспісу» були кухня та пральня, адже вони сподівалися, що вони будуть у «Хоспісу» окремо, оскільки в пацієнтів медустанови особливе харчування, а пральна машина, яку не так давно купили, перебуває у не зовсім привабливому та чистому приміщенні.

Більше дивіться у сюжеті Марини Балдич та Марії Доманської.