Ківерчани п’ють воду з нітратами

Ківерчани, мешканці вулиць Вишневецького та Лермонтова нарікають на якість питної води. За результатами лабораторних аналізів, вода, яку вони споживають забруднена нітратами.

Одна з перших цією проблемою занепокоїлась ківерчанка Анна Мовяк. Вона розповідає, що завела акваріум і не могла зрозуміти чому пропадають рибки. Тести води показали, що рівень нітратів є значно підвищеним. Після цього жінка звернулась до міськрайонної держсанепідемслужби, яка підтвердила факт забруднення.

«По нашому будинку показники вийшли найвищими. Водночас результати показали, що є скважини з допустимою нормою. Проте, аналізи води як мінімум в трьох будинках свідчать про те, що пити її не можна» – розповідає Мовяк.

Мешканці вулиць Вишневецького та Лермонтова достеменно не знають причини забруднення, але припускають, що це може бути пов’язано із меліоративним каналом, який протікає неподалік. Люди розповідають, що вода у ньому брудна на вигляд і неприємно пахне, тому цілком можливо що підземними водами забруднення могло потрапити у свердловини, якими вони користуються.

Головний лікар Ківерцівської міськрайонної Держсанепідемслужби Алла Пахальчук розповіла журналістам «Громадського. Волинь», що було відібрано 20 проб води, з них 8 показало перевищення нітратів. Згідно санітарних нормативів допускається показник наявності нітратів на рівні 50 міліграм на літр води. Деякі з проб взятих на вул. Вишневецького та Лермонтова містять від 70 до 120 міліграм нітратів на літр води. На думку Алли Пахальчук, ймовірною причиною забруднення може бути близьке розміщення біля свердловин приміщень для утримання тварин, надвірних туалетів, або вигрібних ям.

Окрім Держсанепідемслужби ківерчани подали колективне звернення й до міськради з проханням вирішити цю проблему. Ківерцівський міський голова Володимир Жгутов розповів, що: «Будуть обстежені колодязі, артезіанські свердловини і ми матимемо офіційні результати. Окрім цього, ми зобов’язуємось виготовити проектно-кошторисну документацію водопостачання даного мікрорайону і провести магістральний водопровід. Після виконання цих робіт люди можуть створювати кооперативи і підводити воду до своїх помешкань»

Зауважимо, що виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення магістрального водопроводу займе багато часу. Тому першочерговим завданням органів влади і всіх компетентних служб є виявлення та ліквідація причин забруднення. Для цього створена спеціальна комісія, до якої увійшли представники Держсанепідемслужби, міскої ради та представник мешканців згаданих вулиць Анна Мовяк.