Кількість ВІЛ-інфікованих на Волині зросла

Кількість ВІЛ-інфікованих на Волині зросла

Про це повідомляє Інститут аналітики та адвокації. Спеціалісти Інституту  також поаналізували скільки в регіонах України за півроку витратили місцевих бюджетних коштів на протидію ВІЛ-інфекції та СНІДу. За результатами проробленого аналізу Волинська область займає 17-ту позицію за співвідношенням витраченого до виділеного.

Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. 2014 рік ознаменувався новим етапом протидії вірусу імунодефіциту людини – депутати Верховної Ради України прийняли Закон України «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки». Програма містить алгоритм зменшення частки фінансування Глобального фонду у порівнянні з показниками минулих періодів. Поточна фінансова підтримка міжнародного донора розрахована на 2015–2017 роки. Надалі фінансування заходів протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Глобальним фондом зменшуватиметься, а державним та місцевими бюджетами має зрости.

«Моніторинг прогнозованих, затверджених та фактично витрачених коштів на заходи протидії епідемії допоможе визначити стан виконання регіональних програм протидії ВІЛ-інфекції. Сталість запланованих Загальнодержавною програмою послуг сьогодні залежить від кожного регіону України. Це рівняння з 27-ма невідомими, яке ми вирішили розв’язати. Отримані результати показують стан реалізації місцевих політик протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та пріоритетні напрямки фінансування кожного регіону. Аналіз містить порівняння прогнозованих та затверджених витрат, затверджених та фактично витрачених коштів», – кажуть в організації.

На думку організації, наведена інформація допоможе встановити рівень виконання в областях основних засад Загальнодержавної програми щодо передбачуваного збільшення коштів з місцевих бюджетів на профілактиву ВІЛ/СНІДу за умови зменшення надходжень з Глобального фонду.

На Волині прогнозований бюджет затвердили на 90% . За перше півріччя використали лише його п’яту частину.

Ми взяли до уваги два основних напрямки, які найкраще демонструють ефективність виконання програми, – говорить аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – На заходи лікувального характеру грошей не використовували. Натомість, у сусідній Хмельницькій області, де кількість ВІЛ-інфікованих осіб менше, на це витратили 288 тис. грн.

Зараз число ВІЛ-інфікованих у Волинській області, які перебувають на диспансерному обліку, становить 2 018 осіб. З минулого року їх кількість зросла. Для напрямку профілактичного характеру в регіоні виділили 109 тисяч гривень. За цим показником область займає 19-те місце.

В українських умовах, коли обсяги затверджених та витрачених коштів є динамічними величинами, важливо здійснювати періодичний моніторинг реалізації регіональних політик, вважають в ІАА. Ознайомитися з подробицями дослідження можна за посиланням.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках проекту «Посилення спроможності регіональних представництв Мережі у здійсненні моніторингу та аналізу державних закупівель у сфері охорони здоров’я на регіональному рівні», який здійснюється ГО «Інститут аналітики адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».