Карантин по всій Україні мають посилити вже з 22 вересня. Найближчим часом збереться Держкомісія

Карантин по всій Україні мають посилити вже з 22 вересня. Найближчим часом збереться Держкомісія

Державна комісія вже у вівторок, 21 вересня, має зібратися для запровадження по всій території України «жовтого» рівня карантину. Він має запрацювати з 22 вересня. Також уряд продовжив дію адаптивного карантину до кінця року.

За інформацією hromadske про це повідомили у Кабміні за результатами селекторної наради.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій планує запровадити «жовтий» рівень епідемічної небезпеки по всій території країни з 00 годин 00 хвилин 22 вересня.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль своєю чергою нагадав, що разом з посиленням карантину запрацюють і нові правила адаптивного карантину, які послаблюють обмеження для тих закладів господарювання та освіти, в яких вакциновано першою дозою не менше як 80% персоналу.

«Ми змінили підхід до карантинних обмежень та дозволили роботу таким закладам, щоб не зупиняти економічний та освітній процес у нашій країні. Держава надала можливість кожному громадянину щепитися безкоштовно різними вакцинами на вибір», — наголосив Шмигаль.

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, за останній тиждень кількість підтверджених нових випадків захворювання на COVID-19 зросла на 68%, а госпіталізацій — на 51%.

«Навантаження на систему охорони здоров’я поки що контрольоване. Реанімаційні ліжка зайняті на 33%, ліжка з киснем на 29%, але при цьому людей, яким призначена киснева терапія, на цих ліжках — 19%», — наголошує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Раніше Ляшко зазначав, що МОЗ продовжить відстежувати індикатори розвитку епідемії. Якщо ситуація у регіонах погіршиться, Комісія ТЕБ та НС знову збереться і рекомендуватиме переведення їх на «помаранчевий» або «червоний» рівень.

Карантин в Україні

З 24 лютого (і тепер щонайменше до 31 грудня) в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

З20 вересня запрацювали також нові карантинні обмеження, які передбачають певні бонуси для вакцинованих.

 

 

 

 

 

Борис Ткачук