Журналістські розслідування


Англійські графи та українці в офшорах: кому належать волинські надра

Про надра у Волинській області говорять переважно в контексті видобутку бурштину. Але тут є не лише поклади сонячного каміння, а й інші корисні копалини, на які поклали око місцеві депутати, кіпрські компанії, приватні структури, які пов`язані з політиками. Хто і якими надрами розпоряджається в області, дослідив Центр журналістських розслідувань «Сила правди».
87

Виправдали волинського лісівника, який хотів дати хабар поліцейському

Колишнього керівника державного підприємства «Рожищеагроліс» Леоніда Семенюка, який в серпні минулого року пропонував поліцейському хабар за ігнорування сумнівного вивезення лісу, виправдали.
272

Як на Волині розподіляють державні дотації на садівництво і ягідництво

У 2017 році волинські ягідники і садівники отримали 8 мільйонів 300 тисяч гривень дотацій. А цього року між українськими виробниками розподілять 300 мільйонів гривень. Центр журналістських розслідувань «Сила правди» спробував розібратися, хто з аграріїв отримує таку підтримку, а також як потрапити до числа «щасливчиків».
476

І вівці цілі, і вовки ситі

Лайфхак від волинських аудиторів: як не покарати за уникнення тендеру
24

Хто із відомих волинян задекларував авто на «бляхах»

Півсотні волинян у своїх електронних деклараціях про майно і доходи за 2017 рік вказали автомобілі, які зареєстровані на іноземців або іноземні компанії. В народі такі автомобілі вже встигли прозвати «євробляхами». Такі транспортні засоби декларують не лише депутати чи дрібні чиновники, але й прокурори, судді, поліцейські, податківці та митники. Ще рік тому автомобілів на «бляхах» в деклараціях волинян було удвічі менше.
1 087

Волинський суддя провалив кваліфікаційне оцінювання

Один волинський суддя підтвердив свою кваліфікацію, а інший «провалив екзамен». Результати співбесіди оприлюднила Вища кваліфікаційна комісія суддів України.
439

«І я не я, і хата не моя» – чиновники про каналізування Світязя

Ось вже кілька років поспіль у владних кабінетах звучить проблема забруднення озера Світязь через відсутність каналізаційної мережі. Не оминають цієї теми і ЗМІ, показуючи іншу сторону відпочинку – вигрібні ями, брудні пляжі та брак туалетів. Тож як вирішується проблема із каналізуванням озерного краю - детальніше вивчав Центр журналістських розслідувань «Сила правди».
127

Волинська родина митників: дорогі авто, курортна земля

Державний інспектор Сергій Яковініч кілька років працює на Волинській митниці. Його матір відпрацювала на цій же митниці більше 20 років, майже чотири роки працює і дружина. За цей час у його родини з’явилося кілька чималих земельних ділянок і дороговартісні авто. Однак сам Сергій із дружиною не декларують жодного помешкання.
921

За роки в податковій у волинського інспектора – дороге авто, квартира і два мільйони готівкою

Сім’я головного державного ревізора-інспектора Сергія Бондарука їздить на дорогій іномарці, має три земельних ділянки, три квартири та декларує готівкою валютних заощаджень на майже 2 мільйони гривень. Глава сімейства сім років працює у волинській податковій, а до того – в податковій міліції.
607

Волинські фіскали, яких судять за хабар у 400 тисяч, хочуть повернути заставу, бо не мають коштів на ліки

Екс-заступник начальника головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області Руслан Вандьо та начальник відділу податкового та митного аудиту Віктор Полюхович, яких звинувачують у хабарництві, клопотали перед судом про перегляд запобіжного заходу. Слухання справи відбулося 7 травня у Луцькому міськрайонному суді.
354