Журналістські розслідування


Як у Ковелі роздробили ремонт вулиці і віддали партійним соратникам мера

У Ковелі взялися ремонтувати тротуар на центральній вулиці Незалежності. Але замість відкритого тендеру посадовці міської ради розділили тротуар на чотири відрізки і на кожен провели окрему закупівлю. В результаті вартість ремонту сягнула 6,2 мільйона гривень, а підряд отримала компанія партійних соратників мера.  Центр журналістських розслідувань «Сила правди» з’ясував чому обрали таку тактику, хто за це відповідальний і чи не були такі дії підіграванням необхідному підряднику. 
0

Агробізнес «з душком»: На Волині тваринницький комплекс зливає нечистоти в землю

У селі Бубнів на Волині люди потерпають від тваринницької ферми. Влітку гноївка з комплексу текла у двори і городи. Підприємство не обладнало належних відстійників, а відходи зливало просто в землю. Екологи встановили перевищення нітратів, сульфатів і хлоридів у грунті. Поліція відкрила дві кримінальні справи. Однак ферма й далі працює по-старому. Як реагують на ці порушення влада, правоохоронці і, власне, бізнес, – дивіться у черговому випуску програми «Червона лінія».
0

Зберігати чи заробляти? Як сільрада під Луцьком попри закон здає в оренду два заказники

Неподалік Луцька сільська рада здає в оренду для розведення риби 235 гектарів землі і дві водойми в орнітологічних заказниках. За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальну справу і пішли в суд. Однак припинити порушення не можуть. Нинішнє розслідування «Сили правди» про те, як природоохоронні закони кладуть під сукно на догоду бізнесу.
0

«Максимальна економія»: Колківський центр освіти придбав вікна у знайомих на 99 тисяч дорожче

Колківський центр професійної освіти придбав кілька десятків вікон у знайомих через відкритий конкурс за завищеною ціною. Для цього у тендерну документацію внесли дискримінаційну вимогу, яку виконав лише знайомий підрядник. У нього і придбали вікна майже на 100 тисяч гривень дорожче.
0

Фірма без власної техніки та офісу – новий фаворит волинських дорожників. Хто за нею стоїть?

Тендерних процедур щодо ремонту волинських доріг на понад півмільярда гривень за п’ять місяців виграла фірма-новачок із Ковельщини. Не маючи ні власної техніки, ні офісу, вона взялася за «велике будівництво». Такі успіхи видаються не випадковими, адже у фірми помітні зв’язки з оточенням одразу двох народних депутатів з Волині – Степана Івахіва та Ігоря Палиці. Як непримітна фірма із Ковельщини стає одним із фаворитів волинських дорожників і хто за нею стоїть з’ясовував Центр журналістських розслідувань «Сили правди».
0

Паркани і плата за вхід: пропускний режим на волинські пляжі

Восени 2019-го року Верховна Рада прийняла, а президент підписав так званий закон про вільний доступ до водойм. Це означає, що ніяких парканів, платного купання чи спеціальних дозволів не повинно бути. Автори проєкту «Червона лінія» перевірили, як це відбувається у дійсності і чи дотримуються законів власне ті, хто їх приймає. Нижче текстова і відеоверсія розслідування, що вийшла в ефір на «Суспільному Волині».
0

Як головний лісівник Волині Кватирко і голова екокомісії Столяр мисливські угіддя ділили

Волинські лісівники відбирають в приватної фірми мисливські угіддя, які їй «подарували» майже два роки тому. Йдеться про 36 тисяч гектарів на Маневиччині.  Як чиновники повертають ліс і що насправді стало причиною розбрату з’ясував Центр журналістських розслідувань «Сили правди».
0

Що не так із будівництвом мами члена міськвиконкому у «Старому Луцьку»

У державному історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» на ділянці матері члена міськвиконкому Олега Чернецького триває сумнівне будівництво. Сусіди та активісти б’ють на сполох, бо підозрюють, що замість запроєктованого житлового будинку виросте заклад готельного типу. А владці розводять руками, бо не можуть нічого вдіяти.  Що і хто будує у серці древнього Луцька з’ясовував Центр журналістських розслідувань «Сила правди».
0

Хто і як «приватизував» десятки гектарів лісу під Луцьком?

На Волині, поблизу сіл Гаразджа і Лище, понад 32 гектари лісу загородили парканом-сіткою. Кажуть, це вольєр громадської організації «Товариство мисливців і рибалок «Горинь». Натомість «Горинь» офіційно не отримувала таких угідь у користування.  Що сталося насправді і хто «приватизував» державний ліс, – дивіться у черговому розслідуванні програми «Червона лінія»: «Ліс за парканом» на UA:Суспільне.
0

Чому Ківерцівська громада не довозить сміття до полігону, а викидає на звалище

Майже 25-тисячна Ківерцівська громада щомісяця вивозить близько 30 тонн сміття на стихійне звалище біля села Заброди. У 2015 році за кошти з державного і місцевого бюджетів там побудували полігон. Об’єкт відкривали перші особи області. Проте відтоді полігон не прийняв жодного сміттєвоза. Чиновники кажуть, Державна архітектурно-будівельна інспекція не дозволила експлуатацію через помилки в проєкті. Що сталося насправді і хто відповідальний за провал проєкту, – дивіться у черговому розслідуванні програми «Червона лінія»: «Смітник замість полігону» на UA:Суспільне.
0