«Громадське. Волинь» виграло суд у «Лісової пісні»

Волинський  окружний  адміністративний суд повністю задовольнив позовну заяву «Громадського.Волинь», визнавши дії керівництва санаторію «Лісова пісня» щодо відмови надати інформацію про штатний розпис і посадові оклади  працівників протиправними. Судове засідання відбулося у четвер, 3 грудня.

На суді інтереси  позивача представляли журналістка «Громадського.Волинь» Оксана  Ковальчук (Петрук) та головний юрисконсульт Незалежної медіа-профспілки України Олександр Тарасов.  Що ж до відповідача, то на перше засідання  захищати інтереси «Лісової пісні» ніхто не з’явився без повідомлення про причини. На другому санаторій представляли вже два захисники – адвокат Сергій Величко і  безробітний лучанин Богдан Рущинський, який раніше  був головою робочої групи Громадської ради при Волинській ОДА, яка інспектувала  заклад.  На третьому засіданні був лише адвокат Величко. Саме йому довелося  обґрунтовувати, чому інформація про працівників «Лісової пісні» і їхні зарплати не може бути оприлюднена.

Серед головних аргументів, на думку відповідача, були твердження, що кошти з обласного і державного бюджетів не йдуть саме на заробітну плату.  Мовляв, вони нараховуються з власних, зароблених на основі майна територіальної громади,  прибутків. А, отже, посадові оклади не є публічною інформацією, – стверджує відповідач. Захисники «Лісової пісні» також намагалися довести,  що запитувана інформація не є суспільно значимою і, що санаторій не є розпорядником  цих даних.

Представники  «Громадського»  клопотали долучити до справи відеодоказ, який би вказував на суспільну значимість стану справ у «Лісовій пісні». На відео представник відповідача, а на момент зйомки сюжету – голова робочої групи Громадської ради при ОДА,  Богдан Рущинський стверджує, що  у закладі  роками діють корупційні схеми і це засвідчено в актах Державної фінансової інспекції і громрада ставить перед головою обласної ради питання про догану директору санаторію Віктору Карпуку. Також Рущинський наголошує, що відомості за окремими фактами навіть внесені до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань. Переглянувши відео суддя  Віра Смокович вирішила до справи його не долучати, адже згідно із законодавством одна і та сама особа (в даному випадку Богдан Рущинський) не може бути одночасно представником іншої сторони, третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору або беруть участь у справі на другій стороні.

Перед судовими дебатами Віра Смокович зачитала відповіді, витребувані судом у Держказначейства, Волинської обласної ради і Департаменту соціального захисту Волинської ОДА щодо фінансування санаторію із бюджетних коштів.

Отже,  Волинський окружний адміністративний суд постановив повністю задовольнити позов «Громадського.Волинь» і стягнути з відповідача 1218 гривень судового збору. Адвокат відповідача заявив, що «Лісова пісня» подаватиме апеляцію до Львівського апеляційного суду. Рішення Волинського адмінсуду може бути оскаржене упродовж 10 днів.

Нагадаємо, що «Громадське. Волинь»  двічі у серпні і один раз у вересні надсилало  інформаційні запити на ім’я директора санаторію «Лісова пісня» Віктора Карпука. Приводом до цього стали гучні ревізії  Громадської ради при ОДА, а згодом інформація про те, що окремі «ревізори» працевлаштувались у закладі й змінили свою позицію щодо  виявлених зловживань. Санаторій проігнорував запити журналістів. Проте, згодом відповів відмовою, аргументувавши, що  своїм внутрішнім розпорядженням  від 11 серпня 2015 року запитувану інформацію віднесли до комерційної і конфіденційної.