Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко звільнився з Волинського апеляційного суду

Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко звільнився з Волинського апеляційного суду

Фото з сайту Вищої ради правосуддя

Вища рада правосуддя відправила у відставку з посади судді Волинського апеляційного суду Андрія Овсієнка за його заявою.

За інформацією “Сили правди” це сталося 11 березня 2021 року, інформують на сайті ВРП.

Андрій Овсієнко народився в Камінь-Каширському районі. Суддівську кар’єру почав у 2005 році в Турійському районному суді. З 2011-го – суддя Апеляційного суду Волинської області. У жовтні 2019-го переведений до Волинського апеляційного суду. У березні 2017-го його обрали членом Вищої ради правосуддя на XIV позачерговому з’їзді суддів України. Через два роки – у вересні 2019 року – обраний головою ВРП. Загальний стаж роботи, який дав Андрію Овсієнку право на відставку, становить більше 20 років.

Те, що Андрій Овсієнко до цього часу залишався суддею Волинського апеляційного суду, він відображав у деклараціях про майно і доходи. Однак, заробітну плату отримував лише як член, а згодом і голова Вищої ради правосуддя. За 2019-й рік – 3 мільйони 552 тисячі, у 2020 році – 1 мільйон 894 тисячі гривень.

Задовольнивши 11 березня заяву про відставку Вища рада правосуддя роз’яснила, що Андрій Овсієнко, відповідно до законодавства, залишиться у ВРП.

Андрій Овсієнко не єдиний волинянин у ВРП. На XVIII з’їзді суддів України 10 березня 2021 року до цього органу суддівського врядування обрали Інну Плахтій з Луцького міськрайонного суду.

Нагадаємо, дещо раніше Вища рада правосуддя відмовилась відкривати дисциплінарне провадження відносно голови Турійського районного суду Романа Тітівалова, який на свій день народження на незадекларованій «Audi А6» не розминувся з фурою. Екпертиза виявила у його крові 2,67 проміле етилового спирту. А скаргу до ВРП подавало Державне бюро розслідувань.

А 16 лютого цього року Вища рада правосуддя тимчасово відрядила до штату Волинського апеляційного суду, де донині числився Андрій Овсієнко, його земляка з Камінь-Киширщини Петра Борсука – неатестованого суддю, до якого було чимало питань в Громадської ради доброчесності і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України через закриті справи відносно контрабандистів.

Оксана Петрук