Глава МОЗ готує наказ про запровадження у країні третьої дози вакцини проти COVID-19. Хто зможе її отримати?

Глава МОЗ готує наказ про запровадження у країні третьої дози вакцини проти COVID-19. Хто зможе її отримати?

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко 13 грудня підпише наказ, який дозволить вводити в Україні додаткову, третю дозу вакцини проти коронавірусу. Це рішення схвалить позицію Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики.

Як повідомляє hromadske про це він заявив на брифінгу 13 грудня.

За словами очільника МОЗ, йдеться саме про додаткову дозу, а не про бустерну. Зазначимо, що останню в певних країнах світу можуть отримати всі охочі громадяни.

«Додаткова доза — це доза, яка вводиться з метою кращого захисту людей, які за станом свого здоров’я, наприклад, імуноскомпрометовані особи, мають нижчу ефективність вакцин, якщо порівняти з ефективністю вакцин у загальній популяції», — пояснив Ляшко.

Хто такі імуноскомпрометовані?

Це пацієнти з первинними та вторинними імунодефіцитами, хворі з алергологічною патологією, автоімунною патологією, яким щеплення проводять здебільшого за індивідуальним графіком — з урахуванням перебігу захворювання та протипоказань.

Як пояснював голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій у коментарі «РБК-Україна», імуноскомпроментовані гірше захищені після стандартних двох доз вакцини проти коронавірусу.

Це, наприклад, пацієнти з онкозахворюваннями; пацієнти, які мають серйозні проблеми з імунітетом, імунодефіцити; пацієнти, які отримують препарати, що пригнічують імунну відповідь.