Фестиваль «Поліське літо з фольклором» повернувся до Луцька

ХIV міжнародний фестиваль «Поліське літо з фольклором», який заслужено можна назвати культурною «фішкою» Волині, повернувся до Луцька після чотирирічної перерви. Розпочалось дійство у неділю, 21 серпня.

Після богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі, учасники дійства пройшли святковою ходою від Театрального майдану до Луцького замку, де відбулось урочисте відкриття «Поліського літа з фольклором».

У цьогорічному фестивалі візьмуть участь більше 700 учасників з України, Грузії, Ізраїлю, Кіпру, Південної Кореї, Тайваню, Польщі та Білорусі.

«Наші діти дуже люблять, українську народну пісню і ми вважаємо, що без фольклору немає нашого майбутнього. Ми досліджуємо поліські обряди, записуємо пісні у старожилів а потім відтворюємо», – розповіла керівник фольклорно-етнографічного колективу «Криниченька» (с. Велике Вербче, Рівненська область) Ніна Добровольська.

«У нас в Грузії народні танці дуже популярні. Дитина росте і обов’язково має знати грузинські народні танці. Ми дуже раді приїжджати і показати людям наші танці та й взагалі культуру Грузії», – зазначила керівник танцювального колективу «Мтацмінда» з Батумі Теа Мікіашвілі.

Заходи ХIV міжнародного фестивалю «Поліське літо з фольклором» відбудуться до 25 серпня.

Зокрема:
22 серпня, понеділок
11.00 – Зустріч керівників делегацій зарубіжних колективів з Луцьким міським головою
Луцька міська рада
16.00 – «Танцюємо разом» – майстер-клас з вивчення національних танців Польщі, Кореї, Ізраїлю (Театральний майдан)
18.00 – Концерт мистецьких колективів з Польщі, Кореї, Ізраїлю та України (Театральний майдан)
23 серпня, вівторок
09.00 – Участь делегацій зарубіжних колективів в урочистостях до Дня державного прапора України (Волинська обласна рада та Луцька міська рада)
12.00 – Зустріч керівників делегацій зарубіжних колективів з керівниками обласної ради та облдержадміністрації (Волинська обласна державна адміністрація)
16.00 – «Танцюємо разом» – майстер-клас з вивчення національних танців Кіпру, Тайваню, Грузії (Театральний майдан)
18.00 – Концерт мистецьких колективів з Кіпру, Тайваню, Грузії, Білорусі та України
(Театральний майдан)
24 серпня, середа
14.00 – Участь делегацій зарубіжних колективів в акції «Українська вишиванка» (Театральний майдан)
16.00 – «Фестивальна мозаїка» за участю зарубіжних та українських колективів
– імпровізація танцю та музики з оркестрами (Театральний майдан)
18.00 – Святкова хода учасників фестивалю (Театральний майдан – вул. Винниченка – пр. Василя Мойсея – стадіон «Авангард»)
19.00 – Урочисте закриття фестивалю (стадіон «Авангард»)

Організовує цьогорічний фестиваль Управління культури Луцької міської ради у партнерстві з Фондом Ігоря Палиці «Тільки Разом» та Волинською обласною радою.