FAQ у Луцьку про президентські вибори

FAQ у Луцьку про президентські вибори

Я займався цим у таксі, у підвалі, на даху, на природі, на виставці, на складі, у торгових центрах і кафе… де тільки я не говорив із людьми про президентські вибори за останній місяць. Причому вже десь з Нового року я не починаю розмови на політичні теми. Говорити про вибори пре людей, які політикою раніше мало цікавилися.

Тому ось вам максимально просто топчик питань-відповідей щодо президентських виборів, які цікавлять моїх знайомих у Луцьку.

ТАК ЗА КОГО ГОЛОСУВАТИ?

Особисто я прийму остаточне рішення у “день тиші” перед виборами. Цікаво подивитися, як будуть вести себе під час кампанії штаби кандидатів. Їх дії, а не їх слова і політичні програми — це найкращий об’єктивний критерій.

Але якщо ви хочете “зробити свідомий вибір”, читайте про кандидатів на умовно незалежних ресурсах. З мас-медіа це https://www.pravda.com.ua/ https://nv.ua/ https://www.chesno.org/ https://hromadske.ua/ Є й інші, але я читаю про політику тут. Ще є хороші telegram-канали: @ShrikeNews @chesno_movement

От просто беріть та читайте всі основні публікації про президентські вибори. Якщо рішення (за кого голосувати) не прийде саме, псуйте бюлетень. Намалюйте там котика. Це краще, ніж просто не прийти.

ЯК ТАК, ЩО В ЛУЦЬКУ СТІЛЬКИ НАБРАВ ЗЕЛЕНСЬКИЙ?

Якщо це вас дуже дивує, значить ви не зовсім відчуваєте наше місто. В нас є теж чимало людей, які дивляться “Розсміши коміка”, “Вечірній квартал”, “Свати”, слухають російськомовну попсу, дивляться “Полицейского с Рубловки” і дуже гарно сприймають інші символи масової, часто російськомовної культури. А ще не люблять, коли їх за це називають “дибілами” і “малоросами”.

Ще є патріотично налаштовані, україномовні та просто негативно налаштовані до істеблішменту люди. Вони справді вірять, що політична еліта — це “лавочка”, яку можна прикрити і дати владу “простим чесним людям”.  Вони вірять, що всі впливові політики надто “жадібні”.Часто цей негатив емоційно виражений. Не дарма ж в “Слузі народу” є сцени про те, як Зеленський перестріляв Верховну Раду. Сакральна ідея візуалізована в сучасному форматі.

Ну і найменша група — люди, які голосували прагматично, бо вважають, що люди, які стоять за Зеленським, в цій ситуації кращі за команду Порошенка.

А ПОРОШЕНКО ЩЕ МОЖЕ ВИГРАТИ?

Шансів мало, навіть зважаючи на ставки букмекерів. Перемогти Зеленського в такій (дивіться більш-менш адекватний свіжий рейтинг) ситуації виграти в Зеленського можуть тільки факапи самого Зеленського. І  то дуже серйозні та емоційно забарвлені. Щоб обурило навіть умовно “ватну” аудиторію.

Я ПРОТИ СТАРИХ, АЛЕ ЗА ЗЕЛЕНСЬКОГО ТРОХИ СТРЬОМНО! ЩО ВІН СКАЖЕ ПУТІНУ?

Що ближче до виборів, то більше стає доказів того, що Володимир Зеленський — зовсім не радикальний реформатор, який переверне догори дном політичну еліту. Він досить матьорий медіа-менеджер та “свій чувак” для групи бізнесменів, які зараз просто в опалі. Якщо конкретно — він точно пов’язаний із Ігорем Коломойським, просто на передвиборчий період ці контакти ховали. У Зе-команді розуміли, що такі асоціації їм не на руку. Але волинські укропівці точно відкоркують шампанське в разі перемоги Зеленського. І про це наступне питання.

А щодо Путіна — якщо Зеленський притомний політик, то під час зустрічей на міжнародному рівні буде говорити ті тези, які підготують МЗС та його радники. В нього вже є досвід роботи із суфлером. Якщо ж він почне займатися “отсібятіною” в зовнішній політиці, важливо, аби в уряді його було кому зупинити. Але загалом нехороша ситуація буде. Щось схоже на численні історії з Трампом.

ТО ЯК ВИГРАЄ ЗЕЛЕНСЬКИЙ, БУДЕ ВСІМ ПАЛИЦЯ КЕРУВАТИ?

Я не знаю, яку посаду може зайняти Ігор Палиця. Є версія, що голови Адміністрації президента. Але конкретних доказів та доступ до інформації про такі переговори я не маю. На місцевому рівні зміна голови ОДА на значно лояльнішого точно спростить життя місцевим осередкам “УКРОП” та “Батьківщини”. Це означає, що ініціативив укропівців можна буде легше просувати, зокрема перерозподіл бюджету. Все залежить від того, як ви ставитесь до них  і їх “господарювання” на Волині та в Луцьку. Але попри умовно відмежованість не дуже перспективний “Укроп” буде поступово перетікати у значно перспективнішу “Слугу народу”.

ТО ЩО? ВАЛИТИ З КРАЇНИ?

В нас парламентського-президентська республіка, тому принаймні до кінця 2019 року будь-якому президенту доведеться домовлятися із дуже розрізненими групами у Верховній Раді. Тому диктатура нам поки не світить. Як щодо прогресу? Є шанс, що більш-менш притомні радники Абромавичус, Данилюк, Рябошапка нарадять Зеленському чогось нормального. Якщо ж ні, просто заміним одного олігарха, який керує прямо, на іншого, який керуватиме опосередковано.

Але загалом якщо ви молоді та здорові люди, то намагайтеся менше залежати від держави та політиків, якими б вони не були. Будьте автономними або самі йдіть в політику та щось змінюйте. Якби не було — в нас не найрозвинутіша держава, тому є куди тягнутися та над чим працювати.