Ексчиновника МВС, якого підозрюють у вбивстві протестувальників на Майдані, затримали. Він ховався від слідства

Ексчиновника МВС, якого підозрюють у вбивстві протестувальників на Майдані, затримали. Він ховався від слідства

Правоохоронці затримали колишнього чиновника Міністерства внутрішніх справ, якого підозрюють в організації теракту та вбивстві протестувальників під час Революції гідності.

За інформацією hromadske про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Колишньому правоохоронцю повідомили про підозру на початку вересня. Після цього він почав переховуватись від слідства та суду, його оголосили у розшук.

Затримали колишнього працівника керівного складу управління громадської безпеки Головного управління МВС у Києві на підставі ухвали суду.

У прокуратурі ім’я затриманого не розголошують. За даними джерел «Української правди», ідеться про Юрія Спаських.

У чому його підозрюють?

За даними слідства, у лютому 2014 року експравоохоронець виконував злочинний наказ керівництва МВС у Києві та перевищив повноваження, коли перешкоджав протестам на Майдані Незалежності. У прокуратурі зазначають, що він організував теракт та вбивство мітингарів.

Його дії призвели до тяжких наслідків, а саме: до загибелі трьох людей, тяжких поранень у 14 людей та поранень середньої тяжкості у 59 протестувальників.

Спаському інкримінують організацію теракту, незаконне перешкоджання проведенню мітингів, умисне вбивство, завершення замахів на вбивство, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, перевищення влади та службових повноважень. Йому може загрожувати довічне ув’язнення.

У 2015 році експравоохоронця засудили до 3,5 років ув’язнення у Росії за підозрою в організації викрадення заступника Адміністрації Януковича Андрія Портнова. Після завершення терміну Спаських повернувся в Україну, де його затримали.

Тоді йому повідомили про підозру у причетності до розгону протестувальників в Києві у грудні 2013 року та 18 лютого 2014 року, внаслідок чого постраждали 150 людей.

 

 

 

 

 

Євгенія Луценко