Директор Ковельського медоб’єдання отримав 364 тисячі гривень премії у 2020 році

Директор Ковельського медоб’єдання отримав 364 тисячі гривень премії у 2020 році

 

Директор Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання Валентин Вітер одержав понад 360 тисяч гривень премії у 2020 році. При цьому отримані виплати за посадовим окладом минулоріч склали майже 265 тисяч гривень.

Про це Центру журналістських розслідувань «Сила правди» Ковельське МТМО повідомило у відповіді на запит.

Нагадаємо, Валентина Вітра призначили на посаду керівника Ковельського МТМО за результатами конкурсу у квітні 2020-го року. Колективу медзакладу його представили 24 квітня. До того Вітер з 2018 року працював в управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації, а раніше був викладачем у Луцькому базовому медичному коледжі, у 2014-2015 роках – головою Волинської обласної ради, а в 2010-2014 рр. – заступником голови Волинської обласної ради.

За даними підприємства, у 2020 році загальна сума премій директора Ковельського МТМО Валентина Вітра становила 364 тис. грн. При цьому впродовж восьми місяців роботи він отримав менше посадового окладу – майже 265 тис. грн. Окрім того, у 2020 році він одержав 11,3 тис. грн надбавок; 8,93 тис. грн доплат та 135,33 тис. грн інших виплат (відпустки, лікарняні та матеріальна допомога на оздоровлення). Загалом же заробітна плата Валентина Вітра минулого року склала 784,6 тис. грн. Така ж сума відображена і в його декларації.

Як повідомили у Ковельському МТМО у попередній відповіді на запит, станом на грудень 2020-го року на підприємстві працювало 1334 людини. На їхні заробітні плати (у тому числі премії, доплати, надбавки) було виділено 27,11 млн грн субвенцій з державного та місцевих бюджетів. З них на виплату премій скерували 6,159 млн грн.

До слова, раніше Ковельське МТМО не надало «Силі правди» відповідь на запит, що стосувався питань про посадовий оклад, премії та доплати до заробітної плати його керівника Валентина Вітра, назвавши його втручанням в особисте життя. Згодом підприємство відхилило й повторний запит, що стосувався цієї ж інформації.

Відтак, «Сила правди» звернулась до Волинського окружного адміністративного суду. Суддя Оксана Андрусенко визнала протиправними дії Ковельського МТМО, зобов’язала повторно розглянути запит та надати інформацію про заробітну плату разом із преміями, надбавками, доплатами до неї у 2020 році директора закладу. Окрім того, підприємство зобов’язали сплатити 908 грн судового збору. Тож незабаром підприємство надало відповідь на запит.

Раніше «Сила правди» повідомляла про директорку Луцької міської клінічної стоматологічної поліклініки Світлану Черниш, яка у 2020 році отримала понад 611 тисяч гривень премій. Ця сума – це майже 2/3 її заробітку за минулий рік (понад 926 тисяч гривень). При цьому преміальні виплати для керівниці склали майже чверть усього преміального фонду поліклініки за 2020 рік.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» відстояла у судах право на інформацію про податки волинських агропідприємств, які вирощують ягоди у Шацькому районі. Процес тривав майже півроку, після чого Головне управління Державної податкової служби у Волинській області надало вичерпну відповідь на запит.

Ще раніше «Сила правди» виграла суд щодо доступу до інформації про авто волинського лісгоспу. В касаційній інстанції журналісти відстояли право на інформацію й про відпустки, лікарняні та відрядження колишнього голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці. Також «Сила правди» відстоювала у суді інформації про видатки лісгоспів на охорону та доходи Луцького підприємства електротранспорту від реклами.

 

 

 

 

Аліна Бекерук