Дві волинські громади – серед переможців конкурсу «Дієва Громада»

Дві волинські громади – серед переможців конкурсу «Дієва Громада»

Луцька ОТГ здобула нагороду у номінації «Інновації у сфері транспорту», а Зимнівська ОТГ – у номінації «Інновації у сфері освіти». Конкурс проводився Міністерством Цифрової Трансформації України у співпраці із Програмою «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Конкурс «Дієва Громада» є першим етапом оцінки цифрової трансформації міст та областей задля написання майбутньої стратегії цифрової трансформації регіонів. Завданнями конкурсу є дослідити та порівняти поточний рівень готовності до цифровізації муніципалітетів України, надати поштовх до цифровізації громад та областей, створити мережу муніципалітетів – цифрових лідерів.

У конкурсі взяли участь близько 700-та громад. Для цього необхідно було зареєструватись на сайті, пройти опитування та описати кращий реалізований або запланований проєкт з цифровізації.

Онлайн-оголошення результатів конкурсу «Дієва громада» та нагородження переможців відбулось 19 жовтня 2020 року на офіційному веб-сайті конкурсу Дієва громада

Луцька ОТГ здобула нагороду у номінації «Інновації у сфері транспорту» за презентацію свого досвіду впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду, концепцію використання екологічних і розумних технологій у системі громадського транспорту міста Луцька. Це передбачає встановлення “розумних зупинок” та “розумних табло”, де висвітлюватиметься інформація щодо прибуття транспортних засобів в режимі реального часу, що в свою чергу зробить систему громадського транспорту більш комфортною та ефективною.

Особливість цього проєкту в тому, що він є повністю інвестиційним, на запровадження цієї системи з місцевого бюджету кошти не виділялись, фінансування відбувалось виключно за кошти інвестора, без фінансування перевізниками.

Зимнівська ОТГ здобула нагороду у номінації «Інновації у сфері освіти». Громада презентувала свій досвід впровадження електронних журналів та щоденників, досвід організації навчання на цифровій платформі  Google Classroom.

Сьогодні учителі із задоволенням заповнюють шкільну документацію, а учням не обов’язково записувати домашнє завдання у паперовий щоденник, бо вони отримали доступ до електронних щоденників. Батьки мають можливість переглядати досягнення своєї дитини у зручний для себе час. Із впровадженням електронних журналів учителів звільнено від зайвої паперової роботи, вони економлять свій час на заповненні документації та формуванні багатьох звітів, адже ці звіти створюються автоматично» – зазначає директор опорної школи Зимнівської ОТГ Юлія Степанюк.

У подальших планах організаторів конкурсу – запис коротких відео-історій кращих практик цифровізації громад, реалізація порталу зі всією необхідною інформацією для цифровізації громад, зокрема із маркетплейсом – де громади зможуть обирати для себе продукти до впровадження.

Довідково:

Під час нагородження переможців «Дієва громада» відзначено громади у 16 номінаціях:

 • Цифрове інклюзивне рішення – Івано-Франківська Громада
 • Цифрове волонтерство – Дніпро
 • Цифрова екосистема – Межівська Громада, Софіївська Громада
 • Дієвий початок – Ясинуватська Громада
 • Розбудова цифрової громади – Каховська Громада, Мукачівська Громада, Чортківська Громада, Нетішинська Громада, Запоріжжя, Кривий Ріг, Полтава
 • Інновації у сфері ЖКГ – Чугуїв
 • Геоінформаційне рішення – Головинська Громада, Чернівці
 • Взаємодія влади і громади – Попаснянська Громада, Бобринецька Громада, Новодністровська Громада, Покровська Громада, Байковецька Громада, Мелітополь, Слов’янськ
 • Інновації у сфері публічних послуг – Миколаївська Громада, Бобровицька Громада, Баришевська Громада, Славутич
 • Іновації у сфері освіти – Зимнівська Громада
 • Дієве рішення для місцевих сервісів – Томашівка, смт. Печеніжин, Харків
 • Ефективне управління ресурсами – Біла Церква, Немішаєвська Громада
 • Іновації у сфері транспорту – Вінниця, Луцьк
 • Іновації у сфері медицині – Широківська Громада, Маріуполь
 • Дієва система електроного документобігу – Львів
 • Іновації у сфері безпеки – Смолінська Громада, Оріхівська Громада