Добровільність при створенні ОТГ – основа для нової карти країни чи невдалий жарт?
Відповідь на це питання і допоможе сформувати нові варіанти перспективних планів формування територій громад областей, за що сьогодні взялися у столиці.
Моя позиція чітка — усі добровільно створені ОТГ мають право на самостійне існування і після 2020 року.
Коротко поясню свою позицію:
1. Станом на сьогодні ЖОДЕН закон не містить будь яких кількісних критеріїв, яким би мала відповідати об’єднана територіальна громада.
2. Сьогодні немає ЖОДНИХ законних підстав для будь якого органу влади ставити під сумнів факт існування наявних ОТГ, НІХТО не має повноважень “різати” добровільно об’єднані територіальні громади.
3. Всі створені до цього моменту ОТГ об’єднались відповідно до чинного законодавства, оскільки виконали усі вимоги, тому ВСІ мають право перейти на прямі міжбюджетні відносини з нового року.
4. Якщо держава хоче кардинально змінити підхід до реформи адмінтерустрою то вона повинна це робити поетапно і сповістити про зміну правил завчасно.
Тому я пропоную розробити новий алгоритм дій з реалізації реформи адміністративно-територіального устрою і при цьому врахувати що:
– ОТГ створені в порядку добровільності повинні брати участь у місцевих виборах 2020 року, як самостійні адмінтеродиниці.
– Громади, які до цього часу не об’єдналися – мають бути об’єднані за рішенням уряду (чи парламенту) згідно перспективних планів формування територій громад області.
– Після виборів 2020 року може бути запроваджена нова Методика визначення спроможності громад. Але, всім ОТГ буде дано термін (3-4 роки) для досягнення рівня спроможності. Ті ОТГ, які цього рівня не досягнуть — або самі приєднаються до сусідніх ОТГ, або ж будуть за рішенням Уряду приєднані до інших ОТГ.
– Тому на наступних чергових місцевих виборах (2024 чи 2025 року) всі ОТГ повинні бути спроможними у розумінні нової методики.
Так буде ПРАВИЛЬНО по відношенню до усіх громад, які повірили державі і пішли на об’єднання.
Ps. Це якщо тезово. Сподіваюсь написати по цій темі з часом чуть більше )