ДПСУ дозволить українцям і надалі перетинати кордон за внутрішнім паспортом, без наявності закордонного

ДПСУ дозволить українцям і надалі перетинати кордон за внутрішнім паспортом, без наявності закордонного

Державна прикордонна служба України продовжила можливість перетинання кордону для українців за внутрішніми паспортами громадян України. Раніше в ДПСУ заявляли про необхідність для повнолітніх мати закордонний паспорт для виїзду з України.

За інформацією hromadske про нове рішення повідомила пресслужба ДПСУ. 

«Таке рішення ухвалено, зважаючи на ситуацію на території України під час воєнного стану, коли наші громадяни не можуть швидко і вчасно оформити закордонний паспорт», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами прикордонники пропускатимуть громадян України, зокрема й за внутрішнім паспортним документом. Це стосується всіх громадян, незалежно від областей, із яких вони прямують.

У період дії воєнного стану виїзд дітей до 16 років можливий у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним із батьків письмовою заявою. Документ має бути завірений органом опіки, виїзд можливий без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (у разі відсутності паспорта).

Водночас ДПСУ звертає увагу громадян України, що в окремих випадках під час перебування за кордоном може виникнути необхідність наявності закордонного паспорта, що визначено законодавствами країн, де українці планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами. Тому слід враховувати всі ситуації та за можливості оформити собі закордонний паспорт ще до перетину кордону, кажуть у ДПСУ.

Що передувало?

Нещодавно «Укрзалізниця» повідомила, що українців, які евакуюються без закордонних паспортів, не завжди випускають — уже навіть зафіксовані випадки висадки пасажирів на кордоні. Перевізник наголосив, що очікує на оновлені правила від Державної прикордонної служби. 

Згодом у Держприкордонслужбі заявили, що відтепер через держкордон повнолітніх громадян пропускатимуть тільки за дійсними закордонними паспортними або іншими, передбаченими законодавством, документами.

Речник ДПСУ пояснював, що у перші тижні на кордоні спостерігалася гуманітарна катастрофа — тисячі людей штурмували кордон, сервісні центри не працювали — тому ухвалили рішення пропускати громадян або за внутрішніми паспортами, або за іншими документами, за якими можна було ідентифікувати особу. Зараз такої авральної ситуації немає, тому людям варто дотримуватися визначеного законом порядку.

Зазначалося, що щодо людей, які їдуть із регіонів, де зараз тривають бойові дії, прикордонники можуть ухвалювати окреме рішення, якщо такі люди не мають закордонного паспорта. Те саме стосується осіб, які прямують за кордон із метою лікування. Проте наголошувалося, що важливо мати необхідні документи, які підтверджують мету поїздки.

 

Маркіян Климковецький