«Діти Сонця. Один день на роботі» Богдан Кравчук

Богдан Кравчук – лучанин, перший в Україні студент з синдромом Дауна. Кілька років тому півкраїни вболівало за те, щоб хлопець зміг здати ЗНО і вступити на історичний факультет Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Любов до історії він успадкував від дідуся Василя Кравчука. Саме він дав онукові ім’я на честь відомого військового та державного діяча Богдана Хмельницького.

Сьогодні Богдан – студент 4 курсу. Окрім курсових та дипломних, настав час подумати, як реалізувати свої знання і вміння за межами університету. Саме так Богдан і став учасаником проекту «Діти Сонця. Один день на роботі». Хлопця залучили до організації у Луцьку історичних квестів, що їх зазвичай проводить місцевий Центр туристичної інформації та послуг. Богдану довелося відволіктися від улюбленої теми козацтва і більше заглибитися у краєзнавство. Хлопець давав підказки учасникам історичного квесту «Упізнай Луцьк», які повинні були за старими світлинами відшукати пам’ятки. Згодом юний історик вже допомагав своїм старшим колегам з Центру туристичної інформації під час екскурсій для школярів.

«Я об’єктивно дивлюсь на ці всі речі. Якщо робота екскурсовода зводиться не тільки до проведення екскурсій, а включатиме написання якихось планів, тут у нього, можливо, будуть труднощі. Він може самостійно зробити хорошу презентацію на ту чи іншу тему. Однак самостійно відкрити своїм ключем ескурс-бюро, самостійно зустріти гостей, позаписувати… я не знаю. Може, я не дооцінюю свою дитину. Думаю, потрібен помічник», – каже мама героя нашого проекту Євгенія Кінах.

«Хочу через вас здобути роботу. Яку саме, я ще не вирішив, бо я ще не закінчив університет», – підсумовує Богдан.

Нагадаємо, проект реалізується в рамках кампанії «Дискримінація обмежує. Протидій!» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Ми намагаємося привернути увагу суспільства до людей з синдромом Дауна. Вони потребують того, щоб роботодавці повірили в їхні можливості.