«Діти сонця. Один день на роботі» Андрій Мельник

Андрієві – 18. Він активний і життєрадісний. Грає у футбол у складі команди людей з інвалідністю і привозить до Луцька переможні кубки зі Всеукраїнських змагань. У нього все попереду. Але про майбутнє своєї дитини мама Андрія Олена замислюється щодня. Адже у хлопця – синдром Дауна – генетична аномалія, яку спричинює присутність додаткової хромосоми у 21-1 парі.

«В Україні поки що можливостей для самореалізації молоді з синдромом Дауна обмаль, як зрештою і для людей з інвалідністю загалом», – каже голова громадської організації «Даун-синдром» Олена Мельник.

«Якщо ми не знайдемо нічого для Андрія, якщо ми не знайдемо чогось для інших таких дітей у Луцьку, то, напевне, їхня доля просто сидіти вдома. Бо у нас синдром Дауна – це хрест на працевлаштуванні. У той же час за кордоном доводилось бачити цілі підприємства, де працюють виключно люди з інвалідністю. Їм забезпечений супровід і, вони виконують кожен свою функцію», – каже Олена.

Андрій став учасником проекту «Діти Сонця. Один день на роботі», в рамках якого спробував свої можливості у компанії «Тигрес». На фабриці, де створюються іграшки, хлопець нарівні з іншими стояв на виробничій лінії і складав пластмасові конструкції. Колектив підприємства поставився до нового колеги дуже дружньо. Андрій щоразу з радістю поспішав на стажування і неохоче покидав робоче місце, коли починалась обідня перерва. Однак наш відеопроект, мета якого подолати стереотипи щодо можливостей молоді з синдромом Дауна, закінчився. Андрій Мельник продовжить навчання у школі. Поки що….

Проект реалізується в рамках кампанії «Дискримінація обмежує. Протидій!» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»