Депутати заборонили підвищувати тарифи на газ і тепло під час воєнного стану

Депутати заборонили підвищувати тарифи на газ і тепло під час воєнного стану

Верховна Рада ухвалила мораторій на підвищення тарифів на газ, тепло та гарячу воду для населення упродовж воєнного стану.

За інформацією hromadske законопроєкт №7427 29 липня отримав 260 голосів, повідомив депутат Ярослав Железняк.

Депутати пропонують заморозити тарифи для населення на рівні цін 24 лютого 2022 року. Влада має залучити понад 125 мільярдів гривень від міжнародних партнерів на покриття різниці тарифів.

Підприємствам теплокомуненерго, постачальникам газу та операторам газорозподільних систем із державного бюджету мають компенсувати збитки через заборону підвищувати тарифи та втрати, яких вони зазнали внаслідок бойових дій.

Мораторій буде діяти під час воєнного стану та упродовж шести місяців після його скасування.

Нагадаємо, президент Зеленський дав завдання уряду, щоб тарифи на газ та електрику не зростали. Також створили Штаб підготовки до опалювального сезону. Наразі Україна не продаватиме газ і вугілля за кордон — увесь внутрішній видобуток буде спрямований на внутрішні потреби українців.

За даними уряду, Україна завершила опалювальний сезон із 9 млрд кубометрів газу в газосховищах, після чого одразу почалося їхнє поповнення. Станом на 15 липня в наших підземних сховищах зберігається вже 11,3 млрд кубометрів газу, але до початку опалювального сезону запаси хочуть збільшити щонайменше до 19 млрд кубометрів.