Депутати, що прогулювали засідання ВР, заплатили за рік 30 млн грн штрафів ㅡ «слуга народу» Фролов

Депутати, що прогулювали засідання ВР, заплатили за рік 30 млн грн штрафів ㅡ «слуга народу» Фролов

Депутати-прогульники, які не виходили на роботу або пропускали засідання Верховної Ради, сплатили 30 мільйонів гривень штрафів за минулий рік.

Як повідомляє hromadske про це розповів депутат від фракції «Слуга народу», голова підкомітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР Павло Фролов в ефірі телеканалу «Україна 24».

Він заявив, що для депутатів-прогульників передбачили суттєві штрафи.

«Тобто, якщо за місяць відсоток голосування в депутата менше ніж 70%, то депутат не отримує 42 тисяч гривень “депутатських”», ㅡ заявив Фролов.

За його словами, за минулий рік депутати сплатили 30 мільйонів гривень таких штрафів.

А хто з депутатів прогулює найбільше?

Як зазначає Комітет виборців України, у 2020 році головними прогульниками серед депутатів стали представники групи «За майбутнє». В середньому впродовж року на пленарні засідання приходили лише 46% депутатів групи.

Також в середньому на засіданнях Ради реєструвались лише 53% депутатів від «Опозиційного платформи – За життя» та 56% депутатів ВО «Батьківщини».

Трохи вищі показники були у депутатів групи «Довіра» (68%) та фракції «Голос» (67%).

Водночас найбільше Верховну Раду відвідували «слуги народу» та депутати від «Європейської солідарності». В середньому на засіданнях ВР реєструвались 72% та 71% депутатів політсил відповідно.

Якщо ж говорити про окремих депутатів-прогульників, то рекордсменів, які майже не голосували в Раді впродовж року, було аж 9.

Найнижчий показник голосувань серед всіх народних депутатів у народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Вадима Столара ㅡ він взяв участь лише у трохи більше, ніж 1% голосувань.

Також найменше у ВР голосували:

  • Степан Івахів з групи «За майбутнє» ㅡ 2% голосувань;
  • Олександр Дубінський зі «Слуги Народу» ㅡ 5%;
  • Вадим Рабінович з «ОПЗЖ» ㅡ 5%;
  • Олександр Герега з групи «За майбутнє» ㅡ 7%;
  • Ігор Палиця з групи «За майбутнє» ㅡ 8%;
  • Дмитро Шенцев та Андрій Деркач ㅡ позафракційні депутати, по 9%;
  • Ігор Абрамович з «ОПЗЖ» ㅡ 10%.

 

Ірина Сітнікова