Департамент ЖКГ Луцькради замовляє послуги технагляду у свого колишнього директора Крася

Департамент ЖКГ Луцькради замовляє послуги технагляду у свого колишнього директора Крася

 

Департамент житлово-комунального господарства Луцькради уже майже два роки співпрацює із своїм ексдиректором Юрієм Красем, якого судили за махінації з документами. Загалом з колишнім начальником уже уклали 89 договорів на майже 180 тисяч гривень. Серед найдорожчих контрактів – технічний нагляд за будівництвом громадської вбиральні в центральному парку.

За інформацією “Сили правди” відповідні договори оприлюднені в електронній системі публічних закупівель «Prozorro».

На посаді директора Департаменту ЖКГ Луцькради Юрій Крась працював три роки – з травня 2016-го до червня 2019-го. Звільнився за власним бажанням саме у той час, коли в суді розглядали його кримінальну справу. Невдовзі після цього став підприємцем і менш ніж за рік налагодив співпрацю із підрозділом Луцькради вже іншим чином – надає послуги в галузі архітектури. Тим часом, його посаду в департаменті посів заступник і також фігурант кримінальної справи Микола Осіюк.

Нагадаємо, Юрія Крася разом із Миколою Осіюком звинувачували у підробці документів, що стосувалися ремонтів вулиць Гнідавська, Олекси Ошуркевича та Софії Перовської у 2017 році вартістю близько 1 мільйона 70 тисяч гривень. Так вийшло, що «Луцька ДПМК» почала ремонт цих доріг ще до оголошення результатів тендеру. Крась і Осіюк опинилися на лаві підсудних. Проте через те, що процес затягнувся, наприкінці 2020-го справу просто закрили, а комунальників звільнили від кримінальної відповідальності.

Відтак Микола Осіюк зайняв місце свого колишнього шефа і досі керує Департаментом житлово-комунального господарства. А Юрій Крась перейшов на підприємницькі хліби і успішно освоює бюджетні кошти, підписуючи договори із колишнім підлеглим.

Загалом через Prozorro Крась вже уклав 188 договорів з органами місцевого самоврядування, комунальними закладами і підприємствами Волині. Сумарна сума угод сягнула 1 мільйона 785 тисяч гривень. З Департаментом житлово-комунального господарства Луцької міської ради підприємець уклав найбільше договорів – 89 на майже 180 тисяч гривень. Усі закупівлі – неконкурентні.

Найдешевше Юрій Крась забезпечував департаменту послуги з технічного нагляду за проектом «Реконструкція водопровідної мережі міського кладовища в с.Гаразджа Луцького району – ІІ черга будівництва» (додаткові роботи)». Вони, згідно з договором, обійшлися у менш як 58 гривень. 

А найдорожчий договір комунальники уклали з колишнім директором на виконання технічного нагляду за новим будівництвом громадської вбиральні в Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки. Вартість угоди – понад 33 тисячі гривень.

Та найцікавіше, що договір з однієї і з іншої сторони підписують колишні колеги не тільки по департаменту, а й по судовій лаві: від замовника робіт – Микола Осіюк, а від виконавця – Юрій Крась.

Скріншот з договору про виконання технічного нагляду: «Нове будівництво громадської вбиральні в центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки»

 

Оксана Петрук