ДБР провело обшуки в представників «Європейської Солідарності». Шукали докази у справі про вугілля з «Л/ДНР»

ДБР провело обшуки в представників «Європейської Солідарності». Шукали докази у справі про вугілля з «Л/ДНР»

Слідчі Державного бюро розслідувань 29 грудня на підставі ухвал слідчого судді провели низку обшуків у справі про можливу злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій.

 

За інформацією hromadske про це повідомила пресслужба ДБР.

Обшуки слідчі влаштували за місцями можливого зберігання речей чи документів, що можуть мати значення для кримінального провадження.

У ДБР наголошують, що діють винятково у межах, визначених законодавством. Завдяки обшукам правоохоронці хочуть виявити та зафіксувати відомості про обставини можливого злочину.

Де відбулися обшуки?

У представників «Європейської Солідарності», про що повідомив керівник Центрального штабу партії Олександр Турчинов.

«Зокрема обшукували оселю помічника президента, надзвичайного і повноважного посла Юрія Оніщенка, який має 25 років дипломатичного стажу, віддано працював на свою країну. Також обшукували ексдепутата Сергія Березенка й інших наших колег», — повідомив Турчинов.

За його словами, правоохоронці «шукали документи, пов’язані з вугіллям 2014 року». Запевняє, що працівники ДБР нічого не знайшли та не могли знайти.

«Мета таких обшуків — це не збирання якоїсь доказової бази. Мета цих обшуків — демонстративний терор, залякування та демонстративне приниження. Уявіть собі, у родин маленькі діти. О 7:00 вриваються у вашу оселю люди, які самі не знають, що хочуть знайти», – додав він.

Що це за справа?

Слідчі ДБР заявляли, що виявили злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на 1,5 мільярда гривень та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР».

У цій справі фігурантами є, зокрема, народний депутат Віктор Медведчук, колишній міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин та ексрадник міністра екології Сергій Кузяра.

Також у ній згадували експрезидента Петра Порошенка. Його підозрюють у тому, що він за попередньою змовою з групою людей (зокрема з представниками вищого керівництва Росії) сприяв діяльності «Л/ДНР», а ще — у купівлі вугілля на окупованих територіях за державні кошти.

На думку слідства, своїми діями фігуранти зробили Україну енергетично залежною від РФ та бойовиків на Донбасі.