COVID-сертифікат про одужання з’явиться у «Дії» з наступного тижня. Але отримати його зможуть не всі перехворілі

COVID-сертифікат про одужання з’явиться у «Дії» з наступного тижня. Але отримати його зможуть не всі перехворілі

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що з наступного тижня у «Дії» з’явиться COVID-сертифікат про одужання. Він дозволятиме упродовж 90 днів без обмежень працювати, відвідувати заклади й пересуватись у «жовтій» і «червоній» зонах.

Про це повідомили у МОЗ на запит hromadske.

Сертифікат про одужання буде формуватися лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі.

Тобто документ не згенерується, якщо COVID-19 встановили до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році. 

Обов’язковою підставою для генерації сертифікату буде медичний запис лікаря про діагноз, що відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Тобто люди, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і він не вніс дані в ЕСОЗ, завантажити сертифікат не зможуть. Відповідні зміни уряд ухвалив 5 листопада, зазначили у МОЗ.

Крім того, сертифікат про одужання можна отримати лише в цифровому форматі, отримання паперових довідок не передбачене.

Наразі в «Дії» можна отримати міжнародний, внутрішній «жовтий» та «зелений» сертифікати про вакцинацію проти коронавірусу. Українські сертифікати визнав ЄС, тож ними можна користуватися під час подорожей.

Нещодавно в «Дії» спростили отримання COVID-сертифікату: тепер не потрібно робити фотопідпис. А з 1 листопада у додатку тестують генерування сертифікатів для людей, які зробили ПЛР-тест або одужали.

За даними міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, додатком «Дія» користуються 9 мільйонів українців, які згенерували понад 5 мільйонів COVID-сертифікатів. Зокрема понад 900 тисяч українців користуються міжнародними COVID-сертифікатами.