Чи скасують обов’язкове носіння масок для вакцинованих? Пояснюють у МОЗ

Чи скасують обов’язкове носіння масок для вакцинованих? Пояснюють у МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я не планують скасовувати обов’язкове носіння масок навіть для вакцинованих. Кажуть, що зараз недостатній рівень щеплень.

За інформацією hromadske про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю УП.

За його словами, маски є обов’язковими за недостатнього рівня охоплення щеплень. Кузін каже, що скасування масок можна буде розглядати тоді, коли більшість населення вакцинуються проти коронавірусу.

«Коли є гарантія, що жодна людина, яка знімає маску в публічному місці або місці скупчення людей, не має ризику передати інфекцію», — пояснив він.

Кузін зазначив, що ще восени та взимку українці повинні будуть носити захисні маски. Каже, що, крім коронавірусу, вони захищатимуть від гострих респіраторних вірусних інфекцій, грипу.

Однак у вакцинованих все одно можуть бути певні привілеї. Ймовірно, люди показуватимуть внутрішні цифрові сертифікати для відвідування закладів та масових заходів. Поки лише тестується використання таких сертифікатів. Планується, що це буде QR-код, який показуватиме, що людина вакцинована або перехворіла, або має негативний ПЛР чи антиген-тест.

Що у нас із вакцинацією?

Вона триває з 24 лютого. За цей час принаймні одне щеплення отримали 3 264 713 людей, а повністю вакцинувалися — 1 817 211.

Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мають робити щонайменше по 5,6 млн щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей.

Таких темпів не досягнули, у травні загалом зробили 425 тисяч щеплень, а в червні — 1 мільйон 552 тисячі. Водночас у Міністерстві охорони здоров’я не полишають надії вакцинувати 5 мільйонів українців до кінця літа, про це сказав Кузін в інтерв’ю.

Євгенія Луценко