Чому у Луцьку зняли блокаду складу компанії «Мегаполіс-Україна»?

Безстрокова попереджувальна акція з блокування складу компанії «Мегаполіс-Україна» вже має перші результати. Наразі активісти припинили блокаду.

Про це розповів співорганізатор акції, народний депутат Ігор Лапін.

«Всі вимоги, які ми ставили, то деякі успіхи таки є. Проте, кардинальний успіх за три доби не досягається. Антимонопольний комітет поклявся, що до середини лютого вже буде рішення, бо до цього часу були лише рекомендації. Також, наші документи, які стосуються пана Кесаєва і включення його в санкційний список, взяті до уваги Урядом.  І третій момент: справа не в самому «Мегаполісі» як в компанії. Справа в російському окупаційному бізнесі, який в нас є скрізь. Це була ініціатива більше громадська, ніж депутатська. Ми, як депутати, в цьому напрямку працюємо вже протягом року. Ще одна з перемог – порушено дві кримінальних справи і плюс СБУ буде перевіряти питання стосовно виведення коштів в офшори», – зазначив нардеп.

Також Ігор Лапін прокоментував те, що активістів звинувачують в рейдерському захопленні компанії.

«Ми ж не кажемо, що перепешіть компанію на мене. Питання стоїть дуже просто: роздробіть компанію, щоб був конкурентний ринок», – заявив Лапін.

У свою чергу,  представники «Мегаполіс-Україна» відмовились прокоментувати цю ситуацію телефоном. Проте, погодились відповісти на запитання у текстовому режимі:

– Чи подала компанія «Мегаполіс-Україна»  відповідні заяви до суду та до правоохоронних органів у зв’язку з блокуванням складів?

 – Так. Представники компанії уже звернулися із відповідними заявами до  правоохоронних органів, Генеральної Прокуратури, Національної поліції України, а також до голів облдержадміністрацій  вищезгаданих областей. Щоб звертатися до суду, треба знати винуватців, їх зараз шукають правоохоронні органи.

– В одній із своїх заяв «Мегаполіс-Україна»  зазначила, що акція блокування складів – це спроба рейдерського захоплення. Хто, на думку компанії, є замовником цього?

– Відповідь на це запитання наразі шукають правоохоронні органи.

– Чи понесла компанія збитки за період блокування складів? Якщо так, то які?

– Ми підраховуємо точну суму збитків компанії. Оскільки ТК «Мегаполіс-України» є одним із лідерів сплати акцизного податку до місцевих бюджетів, через протизаконні дії активістів місцеві  бюджети також недоотримали податків. Один день блокування активістами регіональних структурних підрозділів у Києві, Львові, Луцьку, Рівному, Ковелі та Тернополі обійшовся бюджетам цих областей більш ніж 700 тис. грн. 

– Чи були спроби зі сторони «Мегаполіс-Україна» домовитись про припинення  блокування з його ініціаторами та виконавцями?

– Так, ми намагались сформувати конструктивний діалог та були готові відповісти на будь-які 

запитання щодо діяльності компанії.

У свою чергу більшість опитаних лучан зазначають, що підтримують блокування складів компанії «Мегаполіс – Україна», адже Росія показала себе як країна-агресор у відношенні до України.