Чому землетруси так важко передбачати

Чому землетруси так важко передбачати

Вчені намагаються з’ясувати, як передбачати землетруси. Досі у нас немає надійного способу (передвісника). Головні сподівання покладаються на моделювання процесів в надрах Землі.

Сильні землетруси відбуваються в Сан-Франциско принаймні один раз на сто років. У нас є свідчення щодо них за кілька століть, тож мешканців Сан-Франциско найближчі 100 років імовірно очікує черговий великий землетрус, але ми не можемо точно передбачити, коли саме відбудеться землетрус.

Наразі все, що ми можемо зробити це побудувати сейсмостійкі будинки та встановити сейсмічні датчики. Підземні сейсмічні хвилі, які рухаються з епіцентру землетрусу поширюються в надрах землі у 8 разів швидше, ніж її руйнівні поверхневі хвилі, тож виявлення підземних хвиль, може, дозволити завчасно попередити населення. Цього часового інтервалу, може, бути достатньо, аби перекрити газопроводи, зупинити потяги і знайти укриття, але не для того, щоб встигнути покинути місто.

Для безпечної евакуації людей через стихійні лиха завчасність не повинна бути занадто короткою чи охоплювати надто широке часове   вікно.

На думку експертів зі стихійних лих дві доби це найкращий період, але якщо ми хочемо мати можливість передбачати землетруси з такою точністю нам потрібно набагато більше знати про те, як вони відбуваються.