Чоловіка, який захопив автобус у Луцьку, відправили до психлікарні на обстеження

Чоловіка, який захопив автобус у Луцьку, відправили до психлікарні на обстеження

Луцький міськрайонний суд продовжив ще на два місяці (до 16 січня 2021 року) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Максиму Кривошу, який 21 липня утримував заручників в автобусі у центрі Луцька. Водночас його направили до психлікарні для проведення психіатричної експертизи.
Про це повідомляє hromadske посилаючись на Єдиний державний реєстр судових рішень

Це випливає з ухвали суду, винесеній 18 листопада.

Про продовження запобіжного заходу та проведення стаціонарної психіатричної експертизи Кривошу клопотав прокурор. Він зазначив, що попередня експертиза встановила, що амбулаторно з’ясувати психічний стан чоловіка неможливо.

Відтак тепер його помістять у Львівську обласну психіатричну лікарню. Там за ним спостерігатимуть спеціалісти. Направлять Кривоша туди не на довше, як 2 місяці.

Водночас суд застави йому так і не призначив, відтак вийти з-під варти, внісши її, він і надалі не зможе.

Нагадаємо, Максима Кривоша взяли під варту без права внесення застави 23 липня. Про те, що він говорив на судовому засіданні, читайте у матеріалі:

«Я старався, щоб ніхто не постраждав». Що розказав на суді чоловік, який захопив заручників у Луцьку.

  • Уранці 21 липня у центрі Луцька чоловік захопив рейсовий автобус із 13 людьми. Він подзвонив в поліцію і представився ім’ям Максим Плохой. Згодом з’ясувалося, що його справжнє ім’я — Максим Кривош. Чоловік висував дві вимоги: 1) Зеленський має у відеозверненні сказати: «Фільм “Земляни” 2005 року — дивитися всім». 2) щоб усі топ-чиновники записали відеозвернення, де скажуть, що вони «терористи в законі».
  • Зеленський виконав вимогу чоловіка, який захопив заручників у Луцьку. Він записав та опублікував відео, на якому сказав фразу «Фільм “Земляни” 2005 року. Дивитися усім». Невдовзі відео зникло зі сторінки Зеленського. Після більше як 12 годин утримування заручників Кривош здався правоохоронцям. Його затримали, а решту заручників, які були в автобусі, звільнили.
  • Поліція відкрила кримінальні провадження за чотирма статтями «захоплення заручників», «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», «посягання на життя правоохоронця», «терористичний акт». Кривошу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів без права застави.

 

Борис Ткачук