Червоний Хрест на Волині підмінює ФАПи у віддалених селах

Червоний Хрест на Волині підмінює ФАПи у віддалених селах

У серпні на Волині стартував проект «Мобільні медичні бригади» від Товариства Червоного Хреста України. Вони виїжджають у віддалені села області, де немає фельдшерсько-акушерських пунктів та амбулаторій. Там оглядають усіх охочих.

«Сила правди» взяла участь в одному з таких виїздів і побачила на власні очі, як надають медичну допомогу селянам.

Нині на територіях колишніх Ківерцівського, Володимир-Волинського, Ратнівського районів та в Боратинській громаді, неподалік Луцька працює вже чотири мобільних екіпажі Червого Хреста.

В бригаді – лікар, медична сестра, волонтер товариства Червоного Хреста і водій. Виїжджають у віддалені села, де немає ФАПів та амбулаторій. В пріоритеті для надання медичної допомоги – вразливі категорії волинян та вимушені переселенці.

«Швиденько, протягом 10-15 хвилин ми повністю організовуємо своє робоче місце і розпочинаємо роботу. Люди повідомлені, приходять на прийом. Оглядаємо, робимо тести, міряємо тиск», – розповіла лікарка бригади Валентина Гурська.

Кожен екіпаж забезпечений тестами на Covid-19, на вагітність, тест-смужками для визначення рівня цукру, а також найнеобхіднішими ліками від найпопулярніших хвороб: серця, легень, знеболювальними.

«Мені перевірили пульс, поміряли температуру, тиск, послухали, Тест на коронавірус зробили, я не є носієм. Дякую, дуже добре», – ділиться враженнями одна з пацієнток.

Проект фінансується Червоним Хрестом Німеччини.

Ще три автомобілі мобільних медичних бригад роз’їдуться Волинню до кінця року.

Нагадаємо, напередодні «Сила правди» розповідала про волинянку Іванну Лемешко, яка кілька місяців рятує життя бійців у складі медичного батальйону «Госпітальєри».

 


Костянтин Яворський