Через новий закон у Луцьку підприємці почали закривати свій бізнес

Президент України Петро Порошенко 27 грудня підписав  зміни до закону щодо роботи ФОПів (фізичних осіб-підприємців). У зв’язку із нововведеннями, підприємці сплачуватимуть податки, навіть якщо немає прибутку. Так, з 1 січня 2017-го року другі і треті групи фізичних осіб-підприємців платитимуть єдиний соціальний внесок, який складатиме понад 700 гривень.

У зв’язку з цим, українські підприємці почали масово закривати свій бізнес. Кажуть, що не мають змоги платити такий податок.

У луцькому відділенні ЦНАПу – черги. Кожного дня приходять сотні лучан-підприємців, аби закрити свій бізнес.

«На сьогодні в Луцьку є 11 тисяч підприємців. За два дні ніхто не зміг обслужити таку кількість відвідувачів. Ми працювали в звичайному режимі. В перший день, 28 грудня, ми закрили 860 підприємців. Наступного дня ми закрили ще майже 600 підприємців. Сьогодні зранку в черзі є вже 60 бажаючих закрити свій бізнес», – зазначила директор луцького ЦНАПу Лариса Карп’як.

Також вона додала, що сама процедура «закриття підприємця» триває протягом 5 хвилин. Проте через велику кількість бажаючих це зробити утворюються такі черги.

Що стосується підприємців, то їх такі нововведення обурили, адже їм доведеться сплачувати чималий єдиний соціальний внесок. Кажуть, що краще закривати «ФОПи», адже платити 700 гривень податку вони не можуть.

Олександр Ільчук має групу інвалідності. Займався вантажними перевезеннями. Проте через стан здоров’я їздити став все рідше. А тепер каже, що краще взагалі відмовитися від свого маленького бізнесу.

«Коли підвищили всі ці виплати, вирішив, що краще взагалі закрити свій бізнес. Всі зараз закривають. Із своїм знайомим спілкувався, в нього була столярка… то також закрив. Каже, що невигідно платити тисячу гривень в місяць», – зазначив чоловік.

«Хочу ліквідувати підприємця, адже там треба платит 700 гривень. Краще закрити, нащо воно мені», – скаржиться Василь Миколайович, який торгував на базарі. Каже, що він пенсіонер, тому буде жити за рахунок пенсії.

А ось Валерій Турік каже, що на сьогоднішній день є багато підприємців, які не займаються підприємницькою діяльністю. Зізнається, що у 2002 року він вирощував сільськогосподарські продукти і тоді його змусили відкрити підприємця.

«Я вже четвертий раз сюди приходжу і ніяк не можу закрити. Ситуація неадекватна. Хоча б дали якийсь час, тиждень-два. Це ж маса людей, самі подивіться», – скаржиться чоловік.