«Безпечної дози не існує». У МОЗ розповіли, як зменшити споживання алкоголю в період свят та що робити за інтоксикації

«Безпечної дози не існує». У МОЗ розповіли, як зменшити споживання алкоголю в період свят та що робити за інтоксикації

Безпечної дози алкоголю для людини не існує. Він може змінювати думки, судження, впливати на ухвалення рішень і поведінку, а також призвести до розвитку гострого респіраторного дистрес-синдрому, що є одним із найважчих ускладнень COVID-19.

 

За інформацією hromadske про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Крім цього, відомство вказує на пряму залежність розвитку небезпечних захворювань від спожитих доз алкоголю. Мовляв, що більше спиртного вживає людина, то вищим стає ризик виникнення шести видів раку.

Як зменшити кількість алкоголю в період свят?

Уникайте «тригерів». Якщо певні люди або місця спонукають вас до випивання, намагайтеся їх уникати або практикуйте способи ввічливої відмови.

Зловживання алкоголем часто є помилковою спробою впоратися зі стресом. Знайдіть здоровіші способи, наприклад, прогулянки, спорт, медитація або інші техніки розслаблення.

За можливості замініть алкогольні напої безалкогольними аналогами. Не сідайте за кермо, якщо випили. Навіть невеликі дози алкоголю можуть вплинути на самопочуття й реакцію.

Вживання алкоголю підвищує артеріальний тиск. Поєднання алкоголю з ліками може призвести до непередбачуваних наслідків і навіть смерті.

Чого не варто робити за алкогольної інтоксикації?

Випити ще алкоголю, якщо у вас похмілля. Цей спосіб не працює. Не вживайте алкогольні напої щонайменше 48 годин після того, як багато випили.

З’їсти щось жирне. Жирна їжа може зашкодити й без того подразненому шлунку, спричинити або посилити нудоту, що тільки погіршить ваше самопочуття. Віддайте перевагу легким стравам у невеликій кількості: кисломолочним продуктам або завареним вівсяним пластівцям.

Випити кави. Кофеїн може призвести до ще більшого зневоднення організму. Натомість обов’язково потрібно пити більше води — це допоможе вивести алкоголь та підтримати водний баланс.

Пропускати вживання їжі. Коли вас нудить і навіть не хочеться вставати з ліжка, відмова від їжі може здатися хорошою ідеєю. Проте це може призвести до зниження рівня цукру в крові й погіршити ваше самопочуття.

Відсипатися весь наступний день. Найкраще, що ви можете зробити для себе наступного ранку, — підвестися з ліжка та почати рухатись. Алкоголь виводиться з організму у два способи: із сечею та диханням. Отже, вставайте та гуляйте. Прогулянка допоможе покращити самопочуття.

Пити спортивні напої з електролітами або ставити крапельниці, щоби відновити електролітний баланс. Дослідження не виявили зв’язку між мірою порушення електролітного балансу та тяжкістю похмілля або впливом доданих електролітів на тяжкість похмілля. У більшості людей організм швидко відновлює баланс електролітів, щойно припиняється дія алкоголю.

Що допомагає під час похмілля?

Час. Для того, щоби минули наслідки вживання алкоголю, ви маєте дочекатися, поки організм повністю виведе токсичні продукти метаболізму алкоголю і поки відновляться рівень рідини, подразнені тканини й мозкова активність. Ці процеси прискорити неможливо.

Зрештою, єдиний засіб, який допомагає від похмілля, — уникнути його та відмовитися від алкоголю.