Активісти у Ковелі заблокували в’їзд до фірми російського олігарха

Із шостої ранку в місті Ковелі розпочалася безстрокова акція проти «окупаційного бізнесу», а саме фірми «Мегаполіс-Україна», яка займається оптовою торгівлею сигарет. Протестувальники вимагають, аби цю бізнес-структуру внесли у санкційний список.

Біля оптової бази підприємства з самого ранку запалили вогонь у бочці, принесли шини та навіть «коктейлі Молотова». Близько 15-ти активістів (більшість учасники АТО) громадського формування «БУГ» заблокували дорогу до фірми, аби автівки не мали змоги вивозити товар. Таке собі блокування роботи «Мегаполіс-України» вони пояснюють тим, що домінантним власником компанії є російський олігарх Ігор Кесаєв. Він же і є власником заводів у Росії з виробництва зброї. Де-факто, – кажуть бугівці, – це окупаційний бізнес в Україні. Окрім цього протестувальники кажуть, що фірма «Мегаполіс-Україна» має монополію на укладення договорів із світовими тютюновими компаніями. Тобто фактично усі торговці сигаретами в Україні не мають прямого контакту із виробником, а повинні вимушено користуватися послугами посередника та ще й з російським власником.

Вимога у організаторів акції одна, щоб фірму «Мегаполіс-Україна» внесли у санкційний список України та припинили її роботу. Адже заробляючи в Україні, Ігор Кесаєв виготовляє зброю для російських солдатів, які нині воюють із Збройними силами України у зоні АТО на Сході.

Акція набула всеукраїнського масштабу і проходить у найбільших західних містах України, також у столиці. До слова, в Луцьку блокада розпочалася ще о 5 ранку.