Суд у справі «смердючого» заводу не відбувся

Перенесене з понеділка 19 червня сухання справи за позовом Держекоінспекції у Волинській області проти ТОВ «БІО ПЕК» (що знаходиться на території Гнідавського цукрового заводу) не відбулося.
0

Лучани мітингують через сморід

У четвер, 22 червня, жителі мікрорайону Вересневе, що у Луцьку, зібралися на протестну акцію під стінами цукрового заводу. На його території знаходиться підприємство з виробництва біопалива, яке, кажуть лучани, є джерелом смороду, що з весни 2017-го не дає людям жити.
89

Працювати листоношею в епоху Skype-у

Повсюдне поширення інтернету і перенесення більшості послуг в цифровий формат можуть перетворити професію листоноші – і без того непопулярну і низькооплачувану – у «зникаючу».
16

Луцьк впізнавали за старими фотографіями

У неділю, 18 червня, відбувся історичний квест «Упізнай Луцьк». Змагатися у знанні міста зголосилося 5 команд. За умовами квесту кожній з них було запропоновано 10 світлин стародавнього Луцька, а учасникам належало відшукати це місце і сфотографуватися на фоні тієї чи іншої будівлі.
98

Сонячний бойлер

Споконвіків людину соціальну, яка платить за газ, електроенергію та воду, цікавить одне єдине питання - економія. У контексті світової енергетичної кризи все гострішим постає проблема заміни класичних джерел енергії на більш сучасні. Такі, які не будуть споживати вичерпний газ, які даватимуть тепло, без використання атома чи нафти. Саме для цього передові країни все більше стимулюють споживача до використання технологій, які працюють на відновлювальних джерелах енергії. В цьому напрямку поволі рухається і Україна. На Волині, зокрема, започаткували цілу навчальну програму із виготовлення сонячного колектора.
67

Луцькі ОСББ – лідери енергозбереження

Чому важливо впроваджувати енергоефективні технології на державному рівні?
175

Енергія верби

В умовах побудови енергетичної незалежності України зростає увага до локальних енергетичних ресурсів, – тих, що здатні забезпечити потреби населення певного регіону. Окрім відомих альтернатив, таких, як сонячна та вітрова енергія, експерти звертаються до ресурсів, поширених тільки у певному середовищі. На територіях із підвищеною вологістю та відносно великою кількістю опадів ефективним є вирощування так званих «енергетичних культур» – біомаси, яку спалюють для виробництва тепло- та електроенергії. На Волині з цією метою вже упродовж шести років вирощують енергетичну вербу.

106

Солом’яний стартап

  • 14.06.2017
Артем Рижков і Максим Андріянов – друзі з Дніпра. П'ять років тому вони заснували компанію з будівництва енергоефективних солом'яних домів Life House Building. Відтоді головний жарт, що звучить на адресу чоловіків, – натяк на їхню схожість з Ніф-ніфом із казки «Троє поросят». Замість того, щоб ображатися на такі аналогії, молоді підприємці лише активніше розвивають свій бізнес. Артем і Максим уже побудували в різних куточках України 27 приватних домів та готуються до виходу на європейських ринок, де із соломи будують навіть багатоповерхівки. Родзинка стартапу полягає в тому, що солом'яні стіни є водночас довговічним і безпечним утеплювачем. Друзі запевняють: «Знайти дешевший матеріал такої якості – просто неможливо».
0

Із Ковеля до польського Холма вперше вирушив прямий потяг

  • 12.06.2017
12 червня із залізничного вузла Ковель до польського міста Холм волиняни вперше помандрували прямим міжнародним потягом. Це рейковий автобус серії PESA 630М у складі двох вагонів II класу з кількістю 187 місць.
117

Перші на селі

  • 11.06.2017
Як громада Веселого стала найбільш енергоефективною в Україні
0